Lara Gut-Behrami se je poškodovala tik pred koncem sezone

Švicarska smučarka je padla na prvem treningu smuka na finalnem prizorišču tekmovalne zime.
Fotografija: Lara Gut-Behrami se je poškodovala v zadnjih izdihljajih sezone. FOTO: Matej Družnik/Delo

Soldeu – Švicarska smučarska zvezdnica Lara Gut-Behrami ima izjemno smolo. Tik pred koncem tekmovalne zime, na finalu sezone svetovnega pokala v Andori, se je namreč poškodovala in zato v prihodnjih dneh ne bo mogla nastopiti na zadnjih preizkušnjah v Soldeuju. Na današnjem prvem treningu smuka je bila edina, ki ni videla cilja, odstopila je namreč po najboljšem prvem vmesnem času, pri padcu pa utrpela podplutbe na hrbtu, močan udarec v desno nogo in bržčas tudi poškodbo gležnja. Dodatni pregledi jo čakajo po vrnitvi iz Andore.

Povprečna sezona

Za 27-letno dobitnico olimpijskega smukaškega brona iz Sočija 2014 je sicer zelo povprečna sezona, v kateri ni vpisala niti ene zmage, se je pa dvakrat v svetovnem pokalu povzpela na stopničke: decembra je bila druga na domačem superveleslalomu v St. Moritzu, konec januarja pa tretja v isti disciplini v Garmisch-Partenkirchnu. V skupni razvrstitvi drži 18. mesto s 356 osvojenimi točkami. Na nedavnem svetovnem prvenstvu v Åreju ravno tako ni krojila vrha, v smuku je bila namreč osma in v superveleslalomu deveta.