Popoln konec tedna za Fourcada

Od Slovencev je bil znova najboljši Jakov Fak na 13. mestu.
Fotografija: Francoz Martin Fourcade je dobil moško zasledovalno preizkušnjo svetovnega pokala v biatlonu. FOTO: Christof Stache/Afp

Francoz Martin Fourcade je dobil moško zasledovalno preizkušnjo svetovnega pokala v biatlonu v nemškem Ruhpoldingu. Drugo mesto je osvojil njegov rojak Quentin Fillon Maillet, tretji je bil Norvežan Vetle Sjaastad Christiansen. Od slovenskih biatloncev je bil najboljši Jakov Fak na 13. mestu.

Fourcade in Fillon Maillet sta uprizorila pravi mrtvi tek do tretjega streljanja, prvega stoje, ko je Fillon Maillet zgrešil strel in tako prepustil vodstvo rojaku Fourcadu. Ta je tudi pri zadnjem streljanju ustrelil ničlo in kronal popoln konec tedna v nemškem Ruhpoldingu s tremi zmagami.

Na ženski zasledovalni tekmi je slavila Norvežanka Tiril Eckhoff. FOTO: Christof Stache/Afp

Po fotofinišu je tretje mesto za Fillonom Mailletjem zasedel Vetle Sjaastad Christiansen pred Simonom Desthieuxjem. Od Slovencev je bil znova najboljši Jakov Fak na 13. mestu. Dvaintridesetletnik iz Mrkopalja je zgrešil dva strela in na koncu pridobil eno mesto v primerjavi s sprintersko preizkušnjo. S preizkušnjo pa ni bil navdušen. »Z današnjo tekmo nisem povsem zadovoljen. Lahko rečem, da je bilo vse zelo dobro do zadnjega strelskega nastopa. Na strelišče sem prišel na sedmem mestu in s hitrim streljanjem sem si želel priti še višje. Žal sem zgrešil en strel in me je to potisnilo nazaj na 13. mesto,« je dejal Fak.

»To je soliden rezultat, ni pa to, kar si želim. Že celo sezono so moji rezultati nekoliko slabši od mojih pričakovanj in želja, a s tem se je treba sprijazniti. Moram trenirati še bolje in verjeti, da bom prebil ter prišel še višje,« je o svojem nastopu zaključil 32-letnik.

Do točk je z 31. mestom prišel tudi Rok Tršan, ki je pridobil 12 mest, zgrešil pa je dve tarči. Klemen Bauer je bil na koncu 44. s petimi zgrešenimi streli. »Res je, da bi Jakov lahko zadel še kakšen strel v stoje več, a danes je na progi prvič v tej sezoni deloval res dobro. Brez težav je sledil tekmovalcem, ki imajo najhitrejše čase v svetovnem pokalu in mislim, da lahko rečem, da je danes na progi užival. Žal pa je Ruhpolding takšno prizorišče, kjer je treba ustreliti ničlo za napredovanje,« je Fakov nastop komentiral trener slovenskih biatloncev Uroš Velepec.

Pohvalil je tudi Roka Tršana, ki je osvojil novih 10 točk za svetovni pokal. »Po dveh napakah leže je ustrelil dve ničli in bil znova v točkah na 31. mestu. Mislim, da je to tudi zelo lepa napoved za Pokljuko,« je še pred vrhuncem sezone dejal Velepec.

Drugouvrščena Slovakinja Paulina Fialkova. FOTO: Christof Stache/Afp

Na ženski zasledovalni tekmi je slavila Norvežanka Tiril Eckhoff (1) pred Slovakinjo Paulino Fialkovo (2) in Švedinjo Hanna Oeberg (2).

V naslednjem tednu bodo od četrtka, 23. januarja, naprej tekme svetovnega pokala v biatlonu na Pokljuki. V četrtek bo na sporedu moška posamična, v petek pa ženska posamična preizkušnja. V soboto bosta obe mešani štafetni preizkušnji, v nedeljo pa tekmi s skupinskim startom.