Simon Ammann bo svojo kariero nadaljeval tudi zaradi Planice

Po daljšem premisleku je 37-letni Švicar ugotovil, da bi bilo škoda, če bi zdaj končal svojo športno pot.
Fotografija: Simon Ammann bo še naprej razveseljeval svoje navijače. FOTO: Reuters
Simon Ammann bo še naprej razveseljeval svoje navijače. FOTO: Reuters

Bern – Švicarski skakalni šampion Simon Ammann, ki se lahko pohvali s štirimi naslovi olimpijskega prvaka, je po temeljitem premisleku sklenil, da bo nadaljeval svojo uspešno športno pot.

»Ker sem tehtal med različnimi stvarmi, se nisem mogel odločiti čez noč. Toda na koncu sem sklenil, da bi bilo škoda, če bi v tem trenutku postavil smuči v kot,« je razkril 37-letni smučarski skakalec iz Grabsa v kantonu St. Gallen.

V nadaljevanju je zaupal, da se je za nadaljevanje kariere odločil tudi zaradi Planice. »Med vso prejšnjo zimo sem se počutil odlično, še posebej pa sem užival v dolgih poletih ob koncu sezone v Planici,« je poudaril Ammann, ki je posamični tekmi na finalu svetovnega pokala na letalnici bratov Gorišek končal na visokem šestem in 13. mestu. V skupni razvrstitvi je s 313 točkami zasedel 24. mesto.

Najvišje uvrščeni Slovenec je bil Timi Zajc (833 točk) na devetem mestu, veliki kristalni globus je osvojil Japonec Rjoju Kobajaši (2085).