V Lillehammerju naš najboljši Domen Prevc na 7. mestu, zmagal je Stefan Kraft.
Fotografija: Jernej Suhadolnik. Ljubljana, 12. februar 2018
[Jernej Suhadolnik,portreti,Ljubljana]
Jernej Suhadolnik. Ljubljana, 12. februar 2018 [Jernej Suhadolnik,portreti,Ljubljana]

Zmagovalec druge tekme za svetovni pokal norveške turneje v Lillehammerju v smučarskih skokih je bil Avstrijec Strefan Kraft, ki je bil na vrhu tudi po prvi seriji, drugi je bil Norvežan Robert Johansson, tretji pa vodilni v svetovnem pokalu Rjoju Kobajaši.

Od četverice Slovencev na tekmi je bil najboljši Domen Prevc na 7. mestu. Peter Prevc je bil 26., Timi Zajc (39) in Anže Lanišek (44) se v finalno serijo nista uvrstila.

Brata Kobajaši, vodilni v svetovnem pokalu Rjojo (desno) in Junširo, sta bila 3. in 6. FOTO: AFP

Rezultate lahko vidite tukaj.

Po prvi seriji je bratoma Prevc v slabih razmerah, v sneženju in močnemu vetru, kazalo na še boljši izkupiček. Domen Prevc je s skokom 135 m poletel do 6. mesta skupaj z Rjojujem Kobajašijem, Peter Prevc pa je bil s 131,5 m 18. Zajca so s tira vrgle spremnljive vremenske razmere, saj je moral kar trikrat na zaletno rampo. Zmogel je zanj skromnih 117 m.

Domen Prevc je bil v položaju, da bi lahko skočil še bliže zmagovalnemu odru. FOTO: Leon Vidic/Delo