Avstrijsko slavje v Klingenthalu, Slovenci pod pričakovanji

Prvo tekmo v Nemčiji je dobil Stefan Kraft pred Halvorjem Egnerjem Granerudom in Kamilom Stochom. Štirje Slovenci s točkami, najvišje Timi Zajc na 19. mestu.
Fotografija: Stefan Kraft je v prvi seriji skočil 138 metrov in ubranil prednost. FOTO: Annegret Hilse/Reuters

Prvo tekmo smučarskih skakalcev za svetovni pokal v nemškem Klingenthalu je zanesljivo dobil Avstrijec Stefan Kraft pred Norvežanom Halvorjem Egnerjem Granerudom in Poljakom Kamilom Stochom.

Slovenci se niso izkazali, čeprav so se štirje uvrstili v finale. Najboljši je bil Timi Zajc na 19. mestu. Anže Lanišek je bil 20., Cene Prevc 22. in Peter Prevc 25.

V finalu sta stopničke zapravila drugouvrščeni po prvi seriji Avstrijec Manuel Fettner in tretjeuvrščeni Japonec Rjoju Kobajaši. Fettner je bil 16., Kobajaši pa 7.

Timi Zajc je bil najboljši Slovenec na 19. mestu. FOTO: Reuters

Anže Lanišek je v finalu pridobil osem mest. Lovro Kos in Domen Prevc sta bila preskromna za finale. Jutri ob 16. uri bo v Nemčiji še ena tekma.