Tri Slovenke pri točkah, najvišje Alenka Čebašek

V trideseterici sta na 10-kilometrski preizkušnji v prosti tehniki končali še Anamarija Lampič in Eva Urevc.
Fotografija: Alenka Čebašek se je spogledovala celo z deseterico. FOTO: Matej Družnik/Delo
Alenka Čebašek se je spogledovala celo z deseterico. FOTO: Matej Družnik/Delo

Dobbiaco – Na drugi preizkušnji tradicionalne novoletne turneje v smučarskem teku, tradicionalnega Toura de Ski, so se na 10-kilometrski razdalji v prosti tehniki med dobitnice točk prebile tudi tri Slovenke, najvišje med njimi pa Alenka Čebašek, ki je na 17. mestu za zmagovalko zaostala le debelo sekundo, moči pa razmeroma enakovredno razporedila po vsej progi, saj je od prvega do zadnjega vmesnega časa držala položaj med desetim in dvajsetim mestom. Predvsem začela je hitro in bila po treh kilometrih še tik za najboljšo deseterico, nato pa postopoma izgubljala mesta. Vseeno je s 17. mestom izenačila svoj drugi najboljši dosežek na razdalji doslej v svetovnem pokalu.

Odličen finiš Lampičeve

Do točk se je dokopala tudi Anamarija Lampič, ki je – ravno obratno od Čebaškove – slabo začela, bila po treh kilometrih šele 43., nato pa stopnjevala ritem in počasi pridobivala mesta. Na polovici tekme je bila že 36., dva kilometra pred ciljem 33., zares pa pospešila v zadnjem sektorju, v katerem je pridobila kar devet mest, v tem delu je bila le deset sekund počasnejša od zmagovalke. Če bi bila enako hitra že prej, bi bila uvrščena v najboljšo petnajsterico. Takoj za njo, na 25. mestu, je končala njena vrstnica Eva Urevc, ki v tej sezoni lepo preseneča. Precej prepočasni za točke sta bili najizkušenejši Katja Višnar (54. mesto) in Vesna Fabjan (62.). Zmage, krstne v svetovnem pokalu, in vodstva na turneji se je razveselila Rusinja Natalija Neprjajeva, ki je prvo izzivalko, Norvežanko Ingvild Flugstad Østberg, ugnala za pičle tri desetinke.