Urša Bogataj drugič v devetih dneh na stopničkah

Slovenska smučarska skakalka je bila tudi v Oberstdorfu tretja, daleč spredaj pa Maren Lundby in Katharina Althaus.
Fotografija: Urša Bogataj je bila po prvi seriji četrta, v finalu pa pridobila še eno mesto. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Oberstdorf – Slovenska smučarska skakalka Urša Bogataj je te dni, tik pred svetovnim prvenstvom v Seefeldu, v življenjski formi. Potem ko se je pred devetimi dnevi pred domačimi navijači na Ljubnem prvič v karieri zavihtela na zmagovalni oder svetovnega pokala, bila je tretja, je danes podvig ponovila še na prvi od dveh posamičnih preizkušenj v nemškem Oberstdorfu. Po prvi seriji je na četrtem mestu še zaostajala za domačo tekmovalko Ramono Straub, ki pa ga je v drugo polomila, s čimer je članici SSK Ilirija, ki bo v začetku marca dopolnila 24 let, odprla pot na stopničke. Urša je za seboj zadržala tudi veliko Japonko Saro Takanaši. Jutri, ravno tako s štartom ob 13. uri, bo imela novo priložnost za vrhunsko uvrstitev.

Bogatajeva je v prvi seriji pristala pri 114.5 metra, kar je bilo deset metrov manj od Straubove, ki pa je zaradi slabih sodniških ocen in dosti nižjega vetrovnega pribitka (Slovenka je na ta račun dobila dodatnih 19,7 točke) držala le tri točke in pol naskoka, kar je znala naša skakalka brez težav izničiti v finalu. Drugih Slovenk pri vrhu ni bilo, Nika Križnar je bila danes neprepričljiva in je končala na 18. mestu, Jerneja Brecl je bila dve mesti slabša, Špela Rogelj se je uvrstila tik za njo, do štirih točk se je na 27. mestu dokopala tudi Maja vtič. Praznih rok je ostala le Katra Komar, ki je bila za pičlo točko prekratka za finale. V srditem dvoboju za zmago je Norvežanka Maren Lundby za zgolj štiri desetinke odpravila domačinko Katharino Althaus, ki je imela kot vodilna po prvi seriji štiri desetinke točke naskoka.