V Presque Islu šprinterski preizkušnji dobila Norvežan Johannes Thingnes Bø in Čehinja Gabriela Soukalova.

11. februar 2016 18.26
Š. Ro.
Š. Ro.

New York - Po katastrofalnem kanadskem koncu tedna so slovenski biatlonci vendarle za odtenek bolje začeli nastopativ ZDA. V Presque Islu je v moškem šprintu na 10 km do točk prišel Klemen Bauer, z dvema kazenskima krogoma je končal na 32. mestu. V zasledovanju se mu ponuja priložnost, da uvrstitev še izboljša.

Po dolgem času bo imela Slovenija na zasledovanju kar tri tekmovalce. Rok Tršan je na 41. mestu je zaradi kazenskega kroga le za sekundo zgrešil prve točke v sezoni, Miha Dovžan, tudi on je enkrat zavil v kazenski krog, pa se je na zasledovanje prebil kot 56.

Neulovljiv je vetovni prvak v šprintu, 22-letni Norvežan Johannes Thingnes Bø, ki je za dobrih 27 sekund ugnal Rusa Antona Šipulina in za dodatno sekundo letos najboljšega biatlonca Francoza Martina Fourcada, ki pa bi imel priložnost za zmago, če v stoječem položaju ne bi zgrešil tarče.

S šprintom na 7,5 km so nato opravile še biatlonke. Tretje zmage v sezoni se je veselila Čehinja Gabriela Soukalova, 17 sekund pred Američanko Sarah Dunklee in 19 pred Poljakinjo Kataryno Guzik.

Najboljša Slovenka Teja Gregorin je z enim kazenskim krogom in zaostankom 1:24 minute zasedla 21. mesto. Pokazala je predvsem izjemen zadnji krog, kjer je potrdila tudi solidno tekaško formo, brez zgrešenega strela pa bi se približala tudi deseterici in svojim tekmovalnim apetitom, ki jih v sezoni še ni zadovoljila.

Blizu prvim točkam v sezoni je bila tudi najizkušenejša v slovenski vrsti, Andreja Mali, ki pa je žal zgrešila zadnji, 10. strel in osvojila 44. mesto. Anja Eržen je bila s štirimi kazenskimi streli, stoje je zgrešila kar trikrat, skromna 73. in ostala tudi brez petkovega zasledovanja.

S prikazanim je bil zadovoljen trener slovenske reprezentance Tomaš Kos: »Veseli smo današnjega ekipnega uspeha, predvsem da sta Klemen in Teja dosegla viden rezultat. Škoda je tistih nekaj zgrešenih strelov, predvsem pa, da Rok Tršan ni osvojil vsaj ene točke, do katere mu je zmanjkala le ena sekunda«.