Fillu drugič zapored smukaški globus, padec Klineta

Boštjan Kline je na zadnjem smuku svetovnega pokala v tej sezoni končal v zaščitnih mrežah, a se k sreči hitro pobral.

15. marec 2017 16.04
SKIING/

Aspen - Prekaljeni italijanski alpski smučar Peter Fill je še drugo sezono zapovrstjo dobitnik prestižnega smukaškega malega kristalnega globusa. Na finale tekmovalne zime v Aspnu je resda prišel z drugim izhodiščem in zaostankom 33 točk za do danes vodilnim Norvežanom Kjetilom Jansrudom, a je že na obeh treningih, na katerih je postavil prvi in drugi najboljši čas, dokazal, da se je na severnoameriški sneg privadil precej bolje kot Skandinavec. Danes je Fill zasedel drugo mesto, Jansrud pa je bil podobno neprepričljiv kot na treningih in je obtičal izven najboljše deseterice (11. mesto), s čimer je naposled ostal brez lovorike.

Do nje mu je zmanjkalo 23 točk, v skupni smukaški razvrstitvi je tretje mesto zasedel Fillov rojak Dominik Paris, ki je odprl današnjo tekmo in vse do konca ostal na mestu vodilnega. Med obema Italijanoma je bilo zgolj osem stotink razlike, tudi sicer je bil razkorak med najboljšimi zares pičel - tako se je najboljša osmerica zgnetla v zgolj 32 stotink sekunde, Jansrud pa je na enajstem mestu zamudil le 54 stotink. Zanimivo: Fill se je do globusa dokopal brez ene same zmage v tej zimi svetovnega pokala, to se je nazadnje zgodilo Luksemburžanu Marcu Girardelliju v sezoni 1993/94.

Med nastopajočimi je bil danes tudi slovenski predstavnik Boštjan Kline, ki si bo sezono za večno zapomnil zaradi prve zmage na preizkušnjah te ravni, smukaško konkurenco si je pokoril konec februarja v Kvitfjellu. Tokrat se mu ni izšlo ravno po željah, pri prvem merjenju vmesnega časa je imel slabe četrt sekunde zaostanka, nato pa ga je pritisnilo k tlom ravno pred grbino, padel je, zrsel proti zaščitnim mrežam, predrl vse tri sloje in ostal za nekaj trenutkov ujet v zadnjem, vendar pa se je kmalu pobral na noge in potrdil, da jo je k sreči odnesel brez večjih posledic. Smukaško sezono je zaključil na končnem desetem mestu.

Boštjan Kline je končal v zaščitnih mrežah. Foto: Nathan Bilow/AP.