Na Krvavcu najhitrejša Hrovatova in Grošelj

Ob koncu sezone na največjem slovenskem smučišču potekajo tudi tekme za naslov državnih prvakov.

26. marec 2018 20.55
Germany Alpine Skiing World Cup
N. Gr.
N. Gr.

Krvavec - Sezona svetovnega pokala se je na Švedskem končala pred dobrim tednom dni, a za smučarje še ni nastopil čas za oddih. V teh dneh se na Krvavcu borijo za naslove državnih prvakov, v veleslalomu sta bila najboljša Meta Hrovat in Žan Grošelj.

V ženski konkurenci je do nove zlate medalje - najboljša je bila že v soboto na slalomski tekmi - prišla Meta Hrovat, ki je za 12 stotink sekunde premagala Ano Bucik, bron pa je osvojila Klara Livk.

Pri moških je bil najhitrejši Žan Grošelj, ki je do naslova prvaka prišel s petimi stotinkami prednosti pred slalomskim prvakom Štefanom Hadalinom, tretje mesto pa je zasedel Miha Hrobat (+ 1,01).

Na Krvavcu bodo v naslednjih treh dneh izvedli še preizkušnje za DP v smuku, superveleslalomu in kombinaciji. Po tem tako ženski kot moški del reprezentance do 15. aprila čaka še nekaj smučarskih dni, na katerih bodo testirali material pred naslednjo sezono.