Robert Kranjec v Sapporu do nove zmage

Točke so od Slovencev osvojili še Anže Lanišek na 14. mestu, Tomaž Naglič na 20. mestu in Rok Tarman na 28. mestu.

28. januar 2018 09.25
rsi*Kranjec Trening smučarskih skakalcev
A. V., STA
A. V., STA
Sapporo - Slovenski smučarski skakalec Robert Kranjec je na celinskem pokalu v Sapporu dobil še drugo tekmo v treh dneh. Tokrat je zmagal na veliki skakalnici, družbo na zmagovalnem odru mu je z drugim mestom delal še Nejc Dežman, ki je s tem osvojil sedmo kvoto Slovenije v naslednji periodi svetovnega pokala.

Kranjec je na 15. tekmi sezone v celinskem pokalu z odličnim finalnim skokom, dolgim 140 m, še drugič v treh dneh ugnal vso konkurenco, potem ko je bil po prvi seriji deveti. Na koncu je zbral 236,7 točke, le desetinko več od vodilnega po prvi seriji, Dežmana, ki je z današnjim drugim mestom obenem prevzel skupno vodstvo v celinskem pokalu, za nameček pa je Sloveniji priboril dodatno mesto za tekme svetovnega pokala prihodnji konec tedna v Willingenu in marca v Lahtiju.

Naslednja postojanka celinskega pokala bo prihodnji konec tedna v Planici.