Timi Zajc tretjič zapored na stopničkah

Na tekmi celinskega pokala smučarjev skakalcev v Romuniji je moral na 2. mestu premoč priznati le Piusu Paschkeju.

23. september 2017 19.44

Rasnov - Izjemno obetavni slovenski smučarski skakalec, komaj 17-letni Timi Zajc, dokazuje odlično formo zadnjih dni, saj se je še tretjič zapored v zgolj tednu dni zavihtel na stopničke na preizkušnji celinskega pokala. Potem ko je bil minuli konec tedna v Trondheimu tretji in prvi, je uspešno nastopil tudi na današnji deseti preizkušnji sezone (od trinajstih) v romunskem Rasnovu, na kateri je zasedel drugo mesto, a se lahko pohvalil z najboljšim dosežkom finalne serije.

Boljši od njega je bil le desetletje starejši Nemec Pius Paschke, ki je vodil že po prvi seriji, v drugo pa zadržal 2,2 točke naskoka pred mladim članom SSK Ljubno BTC, na odru je pristal še Norvežan Joachim Bauer, ki je bil od Zajca, ki zdaj v skupni razvrstitvi zaseda četrto mesto, slabši za natanko dve točki. Slovenski uspeh je s šestim mestom in tretjim rezultatom finala dopolnil Tilen Bartol, do točk pa sta se dokopala še Aljaž Osterc na 18. in Blaž Pavlič na 23. mestu. Praznih rok so ostali Miha Kveder (34.), Lovro Kos (35.) in Anže Lavtižar (42.). Jutri bo v Rasnovu še druga posamična preizkušnja.