Hadalin in Kranjec enotna: Nimava si česa očitati

Oba slovenska smučarja bosta nastopila tudi na ekipni paralelni tekmi. Andre Myhrer v smučarsko zgodovino.

Objavljeno
22. februar 2018 12.38
ZOI
J. P.
J. P.

Pjongčang - »Proge sem se lotil odločno in sproščeno, kot je treba, zato si nimam česa očitati. Med tekmovalci s podobnimi štartnimi številkami sem bil drugi najhitrejši, le za Švedom Kristofferjem Jakobsenom, ki je prišel na deseto mesto, pri drugem vmesnem času je bil desetinko hitrejši od mene. Analizirati moram nastop, videti, zakaj sem zajahal količek, da napake ne bom več ponovil. Pri večini vratc je bila proga v zelo dobrem stanju, le pri nekaterih so se naredile grbinice, ki so onemogočile povsem ostro linijo,« je po današnjem odstopu na prvi progi olimpijskega slaloma v Pjongčangu za STA spregovoril mladi slovenski alpski smučar Štefan Hadalin.

Kranjec: Slaloma še ne morem zvoziti brez napak

Po njegovi poti je šel tudi drugi slovenski zastopnik Žan Kranjec, četrti z nedavnega olimpijskega veleslaloma: »Do odstopa je bil to eden mojih boljših slalomov v sezoni. Že na treningih sem imel dobre občutke, sem pa jezen, ker spet nisem sestavil celotne slalomske tekme. Seveda nisem pričakoval rezultata kot v veleslalomu, želel pa sem si dobro smučanje in prihod v cilj. Še sam ne vem, kaj sem storil narobe. Morda nisem izbral prave linije, morda mi je padla zbranost. Drugi na istem mestu niso imeli preglavic, očitno še nisem na ravni, da bi lahko slalomsko progo zvozil brez napak.«

Žan Kranjec ni skrival jeze. Foto: Matej Družnik/Delo.


»Stisnil bom zobe«

Oba bosta nastopila tudi na ekipni preizkušnji. »Stisnil bom zobe. Take tekme so zanimive, na njih se lahko zgodi marsikaj. Takoj po današnjem odstopu sem začel priprave zanjo. Treba bo preučiti štart in se je lotiti brez pritiska. Težko rečem, ali mi paralelne tekme ustrezajo, nazadnje - na lanskem svetovnem prvenstvu v St. Moritzu - mi ni šlo najbolje,« je poudaril Hadalin, Kranjec pa dodal: »Pred leti sem na paralelnih preizkušnjah kazal dobre predstave, bil konkurenčen, premagoval najboljše. Zadnje sezone pa je šla disciplina na višjo raven in zahteva več treninga, če želiš biti med najboljšimi. Ne vem, kako konkurenčen sem zdaj, potrudil se bom, presenečenja so možna, čeprav so v tej zimi pri vrhu bolj ali manj isti tekmovalci.«

Andre Mayhrer je zmagal, star 35 let in 42 dni. Foto: Matej Družnik/Delo.


Myhrer v zgodovino

Zmage se je po odstopu obeh favoritov, Avstrijca Marcela Hirscherja in Norvežana Henrika Kristoffersena, veselil Šved Andre Myhrer, ki je šel v smučarsko zgodovino kot najstarejši dobitnik olimpijskega slalomskega odličja najžlahtnejšega leska, star 35 let in 42 dni. Rekord je izpulil iz rok zdaj že upokojenega Avstrijca Maria Matta, ki si je pred štirimi leti v Sočiju konkurenco pokoril pri 34 letih. Obenem je Myhrer postal šele drugi Šved z zlato slalomsko kolajno na zimskih igrah, po ikoni Ingemarju Stenmarku leta 1980 v Lake Placidu. Po slalomu se je oglasil tudi Nemec Felix Neureuther in razplet komentiral duhovito: »Težko si je zamisliti odstop obeh, Marcela in Henrika. Ko sem jaz tekmoval z njima, se ni to nikdar zgodilo.«