Ekskluzivno: Prvi preizkus telefona z ukrivljenim zaslonom

Nekaj dni smo uporabljali LG-jev g flex in v video strnili naše vtise o tem, kaj prinaša krivina.

Objavljeno
19. december 2013 13.36
Matjaž Ropret, Infoteh
Matjaž Ropret, Infoteh

Prvega od dveh telefonov z ukrivljenim zaslonom, ki sta ju Samsung in LG predstavila nekaj dni eden za drugim, smo ekskluzivno dobili na nekajdnevni preizkus. Tako smo lahko ugotavljali, kaj, če sploh kaj prinese krivina v LG-jevem mobilniku g flex. Kupiti ga bo v Sloveniji sicer po zdajšnjih napovedih uvoznika te korejske znamke kupiti od sredine februarja naprej, cena brez operaterske subvencije pa bo menda 900 evrov.

Kaj konkretno je drugače zaradi ukrivljenosti, si lahko pogledate na videu. Prvi vtis pa je, da zaradi nje sam telefon ne omogoča ničesar, kar običajen pametni mobilnik z ravnim zaslonom ne bi. Toda občutek pri uporabi je precej drugačen. Slika se po zaslonu premika kot na vrtečem bobnu, pri filmih včasih celo je nekaj kinematografskega občutka in v določenih primerih je uporaba lažja, ker so robovi zaslona bliže prstom.

Ali je zvok res boljši, ker se telefon lepše prilega obrazu oz. ga bolj pokrije, bi se dalo razpravljati. Je pa skoraj zagotovo na zaslonu manj odbleskov, ker se svetloba očitno odbija drugam, manj uporabniku v oči. Ne moremo pa mimo tega, da je g flex zelo velik, za večino uporabnikov prevelik za primarni telefon. In samo ugibamo lahko, kakšen učinek bi krivina imela na manjšem zaslonu. Verjetno ne tako dobrega kot pri tem modelu.

Zanimivo pa je, da g flex ne izgleda kot izdelek prve generacije, saj je v osnovi pametni telefon najvišjega razreda, z enakimi komponentami kot LG-jev g2. In zato tudi deluje približno enako dobro. Tudi zaslon, čeprav ima razločljivost »samo« 720 x 1280 točk in ni zelo svetel, je povsem dovolj jasen in tudi ne daje vtisa kakšne prototipnosti.

Zadnja stran telefona je prevlečena z nekakšno silikonsko elastično oblogo, ki obljublja, da skrije manjše praske. To je do neke mere res, saj kakšna odrgnina res sčasoma izgine, toda večina prask ostane, samo malo manj se vidijo kot na običajnem plastičnem ohišju.

Prednost tega telefona, ki ima med drugim tudi ukrivljeno baterijo, ne samo zaslon, pa je v upogljivosti. Ni mišljeno, da bi stalno ravnali, toda brez težav se nanj usedemo, tudi pohodili smo ga brez posledic. Vedno se je vrnil v svojo ukrivljeno obliko in vse skupaj prenesel brez poškodb. Tudi to je dobrodošla novost, če že sam učinek krivega zaslona ne bo prepričal.