Brad Pitt sporoča Kitajcem, da prihaja

Ameriški igralec je Kitajcem, na njihovi različici Twitterja, sporočil, da jih bo obiskal.

Objavljeno
07. januar 2013 13.15
Posodobljeno
07. januar 2013 17.00
H. P.  P., Panorama
H. P. P., Panorama

Brad Pitt je na kitajski različici Twitterja objavil namero, da se odpravlja v to deželo, ki mu je leta 1997, zaradi vloge v filmu Sedem let v Tibetu, odpovedala gostoljubje. Tamkajšnje oblasti je razburilo zlasti prikazovanje ostre kitajski nadvlade v Tibetu.

Scenarij avstrijskega planinca Heinricha Harrerja, ki ga upodablja Brad Pitt, leta 1939 vodi na Himalajo, da bi se skupaj s svojim sonarodnjakom Petrom Aufschnaiterom (v filmu ga igra David Thewlis) povzpel na Nanga Parbat, enega najvišjih in najbolj nevarnih vrhov na Zemlji. Po uspešnem vzponu Heinrich konča v britanskem vojnem zaporu, iz katerega hitro pobegne. Pot ga vodi do skrivnostnega tibetanskega mesta Lhasa. Tam se spoprijatelji z mladim dalajlamo in ga uči angleščine, zemljepisa ter zahodnjaške kulture, ta pa nekoliko ekscentričnega plezalca spreminja v izrazito duhovno osebo. Ob premieri so mediji pisali, da je film Bradu prinesel avstrijski naglas in doživljenjsko prepoved obiskovanja Kitajske.

Med Kitajci je Brad Pitt zelo priljubljen, zato se veselijo preklica prepovedi igralčevega vstopa na Kitajsko. Morda je k temu prispeval film Gospod in gospa Smith, v katerem Brad igra skupaj z Angelino Jolie, ki je bil na Kitajskem prava uspešnica.

Pitt je sicer igral v uspešnicah, kot so bile Thelma in Louise, Kalifornija, 12 opic, Jesenska pripoved, Klub golih pesti, Pljuni in jo stisni, Vohunske igre, Oceanovih 11, 12 in 13 ter številne druge.

Kot poroča skrbnik kitajskega družabnega omrežja Sina Weibo, je včerajšnjo informacijo pospremilo na tisoče komentarjev. Bradov zapis »Ja, res je, prihajam«, so kitajski twiteraši posredovali naprej kar 31.000-krat, več kot 14.000 pa jih je dopisalo svoje pripombe. Največ jih je izrazilo presenečenje. Z novico je ameriški igralec pritegnil kar 100.000 kitajskih zasledovalcev. Številka pa ni najbolj fascinantna, kar potrjuje dejstvo, da ima, denimo, nekdanji košarkar NBA Stephon Marbury, ki zdaj igra v poklicni ligi na Kitajskem, že več kot 779.000 zasledovalcev.