Vlada vodstvu SDH podelila razrešnico

Nadzorniki SDH so se med drugim seznanili o prodajnih aktivnostih, izvedenih skupščinah ter dokapitalizacijah.

Objavljeno
17. september 2015 10.16
Posodobljeno
17. september 2015 10.26
jsu/Slovenski Državni Holding
Ma. G., E. R., gospodarstvo
Ma. G., E. R., gospodarstvo

Ljubljana − Vlada kot skupščina Slovenskega državnega holdinga (SDH) je obema sestavama vodstva SDH v letu 2014 podelila razrešnico. To so tako dobili nekdanji prvi mož Tomaž Kuntarič, aktualni predsednik uprave Matej Pirc in član uprave Matej Runjak.

Vlada se je seznanila tudi z revidiranim letnim poročilom SDH, z mnenjem revizorja in pisnim poročilom nadzornega sveta. Skupščina je razrešnico za leto 2014 podelila tudi prejšnjemu nadzornemu svetu pod vodstvom Sama Lozeja.

Nadzorni svet SDH pod vodstvom Damijana Beliča je sicer v sredo na svoji seji med drugim seznanil z informacijo o prodajnih aktivnostih, izvedenih skupščinah ter dokapitalizacijah in državnih pomočeh v zadnjem obdobju.

Nadzorniki so sprejeli tudi poročilo o polletnem poslovanju holdinga in informacijo o osemmesečnem poslovanju. Uprava je medtem nadzornemu svetu SDH podala še poročilo o svojem delu za julij in avgust, so danes sporočili iz SDH.

Soglasje k skrbnemu pregledu Adria Airways

Nadzorniki so poleg tega soglašali še s sklenitvijo pogodbe za opravljanje skrbnega pregleda družbe Adria Airways Tehnika, ki je v prodajnem postopku, in k letnemu načrtu upravljanja s kapitalsko naložbo v Geoplinu.

Članom nadzornega sveta je bilo predstavljeno tudi delo kadrovske komisije, ki je posvetovalno telo uprave SDH. Nadzorniki so medtem za zunanjega člana revizijske komisije imenovali Alda Gabrijela, za zunanjo članico komisije za tveganja pa Darinko Virant.

Potrdili merila uspešnosti

Nadzorniki so se strinjali z merili za merjenje uspešnosti poslovanje družb s kapitalsko naložbo države. Gre za akt, s katerimi bo SDH spremljal uspešnost poslovanja družb s kapitalsko naložbo države. Poleg merjenja oziroma ocenjevanja preteklih rezultatov poslovanja so merila uspešnosti poslovanja namenjena podrobnejši določitvi pričakovanj SDH do družb s kapitalsko naložbo države glede bodočih poslovnih rezultatov.

Namen meril uspešnosti poslovanja ni le merjenje preteklih rezultatov poslovanja, ampak je z določitvijo realnih, vendar ambicioznih ciljev določiti pričakovanja države kot lastnice naložb ter vplivati na dvig uspešnosti poslovanja družb s kapitalsko naložbo države. SDH bo glede na to, kako bodo družbe dosegale postavljene cilje, sprejemal posamezne korporacijske odločitve. Kot je znano, strategija upravljanja kapitalskih naložb države za vsako podjetje določa ciljni donos. Ta naj bi se v povprečju do leta 2020 povzpel na osem odstotkov.