Pred skupščino Kovinoplastike dodatni predlogi

Pred odločitvijo lastnikov, ali naj večinski delež prodajo skladu KJK ali ne, novi predlogi o usodi družbe.

Objavljeno
12. avgust 2016 15.43
KOVINOPLASTIKA
Ba. Pa., STA
Ba. Pa., STA
Stari trg pri Ložu, Ljubljana − Pred odločitvijo lastnikov Kovinoplastike Lož, ki bodo 29. avgusta odločali, ali večinski delež v družbi prodajo skladu KJK ali ne, se vrstijo novi predlogi o usodi družbe. Tako sta dva delničarja predlagala, naj se na skupščini 30. avgusta odloči o predlogu za zmanjšanje osnovnega kapitala z umikom lastnih delnic.

Uprava Kovinoplastike Lož je na predlog dveh delničarjev danes prek spletne strani Ajpesa objavila predlog za dopolnitev dnevnega reda skupščine. V njem predlagata zmanjšanje kapitala družbe s 34,88 milijona evrov na 3,55 milijona evrov z umikom 851.362 delnic, ki predstavljajo 30,13 odstotka vseh izdanih delnic.

Delničarji bodo sicer odločali o tem, da bilančni dobiček za lani v znesku 718.771 evrov ostane nerazporejen, da se vodstvu za lani podeli razrešnica, da se za letošnjega revizorja imenuje družbo KPMG Slovenija ter da se roki za vračilo dveh posojil po zapadlosti podaljšajo za dve leti.

Eni proti in za pogajanja

En dan prej pa bodo lastniki družbe pooblaščenke Kovinoplastike Lož odločali o tem, ali naj dajo soglasje k prodaji 62-odstotnega deleža v Kovinoplastiki Lož kupcu KJK Investicije 5 ali ne. Nekateri so proti in želijo, da se pogajanja o prodaji nadaljujejo z družbo Plastoform iz Šmarjete.

Medtem so iz skupine KJK sporočili, da v Kovinoplastiki Lož načrtujejo »povečanje realizacije, torej še večjo zasedenost zmogljivosti, rast števila zaposlenih in dodatna vlaganja v razvoj«. KJK je načrte skupine pred kratkim predstavil zaposlenim in županu občine Loška dolina Janezu Komidarju, so navedli.

Postopek za delni nakup družbe po njihovem poteka transparentno. »Skupina je pred časom izkazala interes za nakup dela družbe in po več kot leto in pol trajajočih postopkih ponudila najboljšo ceno in podpisala kupo-prodajno pogodbo, ki jo mora potrditi še skupščina delničarjev družbe pooblaščenke,« so zapisali.

Že navzoč v Sloveniji

Finski finančni sklad je v Sloveniji navzoč v podjetjih Iskra ISD, Don Don, Tomplast in Pekarni Grosuplje. »Skupina KJK ima več kot 20-letne izkušnje pri izvajanju naložb na območju Vzhodne Evrope. V treh skladih ima premoženje, vredno več kot 450 milijonov evrov,« so nanizali.

Kot so nadaljevali, se je ob njihovi navzočnosti število zaposlenih v Don Donu povečalo s tisoč na 1500, prihodki pa s 50 milijonov na 90 milijonov evrov, medtem ko se je v Iskri ISD število zaposlenih dvignilo s 400 na 530, letni prihodki pa s 33 milijonov na 43 milijonov evrov. Zvišala se je tudi raven naložb.