Rimski vrelec se bo prodal Rusom

Svetniki občine Ravne na Koroškem so danes soglasno sprejeli sklep o prodaji vrelca ruskemu zdravniku Musu T. Abidu.

Objavljeno
25. januar 2012 18.38
Pi. K., Delo.si
Pi. K., Delo.si
Ravne na Koroškem - Svetniki občine Ravne na Koroškem so na današnji seji soglasno sprejeli sklep, da občina Rimski vrelec v Kotljah proda edinemu ponudniku, Inštitutu za imunopatologijo in preventivno medicino ruskega zdravnika Musa T. Abidova. Kupec bo za Rimski vrelec občini plačal 480.000 evrov in v letu in pol vanj vložil še 2,3 milijona evrov.

Potem ko se je v torek krajanom Kotelj že predstavil, je investitor Musa T. Abidov danes svoje delo na kratko predstavil tudi ravenskim občinskim svetnikom.

Svetniki so sledili predlogu župana Raven na Koroškem Tomaža Rožena, ki je predlagal sprejem ponudbe, saj jo je ocenil kot dobro, sprejemljivo, z ambicioznimi in realnimi načrti. Ocenil je, da je prednost ponudbe tudi, da je »zelo transparentna«, sprejemljiva pa je po njegovem tudi zato, ker je investitor odprt za sodelovanje z lokalnim okoljem, poroča Slovenska tiskovna agencija.

Svetniki so ponudbo pospremili tudi z nekaj dvomi. Aljaž Verhovnik (SD) je med drugim izpostavil vprašanje zavarovanja prodaje, svetnika Zlatka Haliloviča (SD) pa so zanimale reference kupcev storitev ruskega zdravnika in tokovi denarja. Zanimalo ga je, kdo je ciljna populacija in na podlagi katerih referenc jih bo zdravnik privabljal v Rimski vrelec.

Podžupan občine Peter Oder (Pozitivna Slovenija) je izpostavil pozitivne vidike ponudbe, podobno tudi podžupan Milan Škafar (SDS), ki je dejal, da je bil doslej Abidov edini, ki vidi prihodnost Rimskega vrelca in zdravilne mineralne vode, ki tam izvira.

Miran Kert (LDS) je dejal, da objekt na Rimskem vrelcu pravzaprav nima več vrednosti, vrednost ima zgodba in dokaz, da je voda zdravilna. Zato upa, da bodo investitorji uspeli v svojih predstavljenih načrtih. Svetnik in po poklicu zdravnik Enriko Plevnik (SDS) je preveril strokovne reference ponudnika, ki je, kot je dejal, brez dvoma vrhunski imunopatolog. Ugotavlja, da je podobnih centrov okoli 80 v Evropi, zato ga je zanimalo, zakaj se je Abidov odločil ravno za Rimski vrelec.

Mavsar je, tako kot v torek v Kotljah, povedal, da je bil eden od razlogov, zakaj se je Abidov odločil za Kotlje, zdravilna voda, poleg tega ga je pritegnilo okolje, ki ga spominja na rodni Kavkaz. Na vprašanja in dvome svetnikov je odgovoril tudi, da se Abidov ukvarja s klasično in ne alternativno medicino.

Župan Rožen je napovedal, da bo z ruskim ponudnikom pogodbo podpisal že ta petek, kupnina pa mora biti nato občini nakazana mesec dni po podpisu.