Z dokapitalizacijo VOC bi oškodovali upnike

Stečajna upraviteljica CMC očita vodstvu negospodarno ravnanje. VOC želi v družbo pripeljati podjetje Ahac.

Objavljeno
13. november 2012 20.48
CELJE, 10.10.2012 - VOC CELJE. FOTO BRANE PIANO
Brane Piano, Celje
Brane Piano, Celje
Celje – Po neuspešnem poskusu dokapitalizacije hčerinske družbe VOC stečajna upraviteljica CMC Milena Sisinger pojasnjuje, da je dokapitalizaciji nasprotovala, ker bi z njo CMC izgubil del premoženja.

Med stečajno upraviteljico CMC in vodstvom VOC se odnosi poslabšujejo, saj poskuša VOC na vsak način v družbo kot večinskega lastnika pripeljati podjetje Ahac v lasti Romana Moškotevca.

Kot piše Sisingerjeva v končnem poročilu v postopku prisilne poravnave CMC (ustavljen je bil z uvedbo stečaja), so terjatve iz prisilne poravnave veljavne tudi v stečajnem postopku CMC. Doslej jih je bilo prijavljenih za 104 milijone evrov. Sisingerjeva pravi, da je vodstvo CMC pred uvedbo stečaja sprejemalo odločitve, ki so bistveno zmanjševale možnost izvedbe načrta finančne reorganizacije in oblikovanja stečajne mase. »Dolžnik se je prostovoljno odpovedal nadzoru nad hčerinsko družbo VOC, kjer ima 66,3-odstotni delež,« piše in pojasnjuje, da bi z dokapitalizacijo VOC družba CMC izgubila pomemben del premoženja.

Neuradno smo izvedeli, da Sisingerjeva od VOC zahteva vračilo vseh sredstev, ki jih je v zadnjem letu pridobil od CMC. Medtem so v VOC s pomočjo sredstev družbe Ahac pripravljeni na zimo. VOC in Ahac se na Direkciji RS za ceste skupaj potegujeta za cestno koncesijo za prihodnjih sedem let. Sisingerjeva pa čaka na odločitev sodišča, ki mu je predlagala, naj ji dovoli VOC predčasno prodati. Moškotevc je o tem povedal, da ga odkup družbe načelno zanima, a mora zdaj predvsem zaščititi denar, ki ga je v VOC že vložil.