Zadeva s sodno palačo

Dva avtorja sta prepričljivo dokazala, da je stavba vredna prenove in smotrne uporabe.
Fotografija: Kje so torej stroka, kultura, civilna družba, da prepuščajo odločitve o usodi tako pomembne stavbe zasebnemu pohlepu in do skrajnosti škodljivim ozkim strankarskim preigravanjem? FOTO: Dejan Javornik
Odpri galerijo
Kje so torej stroka, kultura, civilna družba, da prepuščajo odločitve o usodi tako pomembne stavbe zasebnemu pohlepu in do skrajnosti škodljivim ozkim strankarskim preigravanjem? FOTO: Dejan Javornik

Oglašam se ob tej zadevi ne glede na to, kako se bo končala, ker bi rada opozorila na dva doslej spregledana vidika.

Prvič: Kje je odgovornost dosedanjih lastnikov? Videli smo nazorne posnetke sedanjega slabega stanja stavbe. Kje so torej tako opevane prednosti privatnega lastništva? Takšno zanemarjanje je kakor metanje hrane v smeti.

Drugič: Kje je stroka? Pri odločanju v takih zadevah bi morala imeti glavno besedo strokovna presoja. Doslej sem v javnosti zasledila dva prispevka (Nine Granda in Bojka Jermana), o katerih sem mislila, da bosta obrnila razpravljanje v pravo smer, pa se to ni zgodilo. Prepričljivo sta namreč dokazala, da je stavba vredna prenove in smotrne uporabe, še več, da je pravzaprav enkraten arhitekturni dosežek. Pri njeni glavni značilnosti, dodatni stekleni steni, gre očitno za nevsakdanjo, a posrečeno rešitev, primerno tudi za naš okoljsko ozaveščeni čas.

Kje so torej stroka, kultura, civilna družba, da prepuščajo odločitve o usodi tako pomembne stavbe zasebnemu pohlepu in do skrajnosti škodljivim ozkim strankarskim preigravanjem?

Preberite še:

Komentarji: