Revoltirana anketa: Neodločeni o slovenski politiki do Grčije

Slabih 51 odstotkov sodelujočih v anketi politike slovenske vlade do Grčije ne podpira, dobrih 49 odstotkov jo.

Objavljeno
16. julij 2015 16.33
EUROZONE-GREECE/
Ma. Ja., Delo.si
Ma. Ja., Delo.si

Ljubljana − Glasovi sodelujočih v tokratni Revoltirani anketi, v kateri smo vas spraševali, ali podpirate ostro politiko slovenske vlade do Aten, so se razdelili skorajda točno na pol.

Slabih 51 odstotkov sodelujočih v anketi politike slovenske vlade do Grčije ne podpira in meni, da bi morali pokazati več solidarnosti s prizadevanji Aten. Dobrih 49 odstotkov jih, nasprotno, politiko slovenske vlade podpira, saj da nam grško izmikanje plačilu dolgov neposredno škodi.

Med slednjimi je tudi Branko Morenčič, ki pravi, da bo zaradi ostre politike navadni grški človek vsekakor prizadet, vendar se sprašuje, zakaj bi morali zanj skrbeti tujci, če so si njihovi bogataši kopičili premoženje z neplačevanjem davkov. Zlato Mitrič pa, po drugi strani, odločno nasprotuje ostri politiki do Grčije. »Navaden grški človek nikakor ni kriv za stanje, v katerega so ga pripeljale prejšnje vlade,« pravi in dodaja: »Gre za preživetje, enakopravnost in dostojanstvo. Če tega naša politika, razen ZL in nekaj poslancev koalicijskih strank, ne razume, ubogi mi.«

V novi Revoltirani anketi, ki bo na naši spletni strani objavljena do vključno prihodnjega četrtka, vas sprašujemo, ali vlada upravičeno načrtuje nadaljevanje varčevanja v javnem sektorju. Menite, da je varčevanje upravičeno, saj je javni sektor predrag? Varčevanju morda nasprotujete zato, ker dosegamo gospodarsko rast? Ali morda menite, da je bolj kot varčevanje nujna korenita reforma javnega sektorja? Sodelujte v anketi in odgovor utemeljite.