F1: Hamiltonu dirka na Madžarskem

Britanski dirkač Lewis Hamilton (McLaren) je prepričljivo dobil dirko formule 1 za VN Madžarske v Hungaroringu.

29. julij 2012 17.21
MOTOR-RACING-PRIX
Š. Ro., Delo.si

Budimpešta - Britanski dirkač formule 1 Lewis Hamilton (McLaren) je prvi junak dirke za VN Madžarske. Na dirkališču v Hungaroringu je bil neulovljiv že na treningih in v kvalifikacijah, svojo prevlado na Madžarskem pa kronal tudi na današnji dirki, kjer je zmagal pred dirkačema Lotusa Fincem Kimijem Räikkönenom in Francozom Romainom Grosjeanom.

Hamilton je v vodstvu ostal od začetka pa do konca, se uspešno ubranil pred napadi Finca v zadnjih krogih in osvojil svojo drugo zmago v sezoni in 19. v karieri.

Španec Fernando Alonso (Ferrari), ki je bil danes peti, je zadržal prvo mesto v skupni razvrstitvi. Hamilton se je vrnil na četrto mesto in svojemu moštvu vendarle še vdahnil nekaj upanja za drugi del sezone. Alonso ima na vrhu 164 točk, sledi mu Webber s 124, na tretjem mestu je Vettel s 122, Hamilton jih ima na četrtem 117.

»To je bil izjemen dan, celo moštvo je opravilo odlično delo, tudi navijači so bili fantastični. Zdaj se močno veselim nadaljevanja prvenstva. Dolga pot nas še čaka, dokazali smo, da smo še vedno v igri. Tesno bo, toda dali bomo vse od sebe,« je bil po zmagi v vročem Hungaroringu, kjer se je proga segrela do 45 stopinj Celzija, zadovoljen Hamilton.

Britanec je imel v prvi polovici dirke edinega dostojnega tekmeca v Grosjeanu, v drugi polovici pa v Räikkönenu, sicer svetovnemu prvaku iz leta 2007. Francoz in Finec sta bila neprestano v njegovi bližini, med dirko pa ga vendarle nikoli nista resno ogrozila.

Po današnji dirki na Madžarskem bo nastopil več kot enomesečni tekmovalni premor, naslednja dirka formule 1 pa bo 2. septembra, ko bo na sporedu VN Belgije v Spa-Francorchampsu.