F1: Mercedes najhitrejši na obeh petkovih treningih

Moštvo Mercedesa je prevladovalo na prvem in drugem treningu pred nedeljsko dirko formule 1 v Bahrajnu.

04. april 2014 15.47
04. april 2014 16.08
MOTOR-RACING-PRIX/
G. L., M. Ž., Delo.si

Manama - Dirkaško moštvo Mercedes je zaznamovalo petkova treninga formule ena na stezi v Manami, ki bo v nedeljo gostila VN Bahrajna, saj sta bila na obeh najhitrejša Lewis Hamilton in Nico Rosberg.

Na prvem treningu je Britanec Hamilton dosegel čas 1:37,502 in za dobri dve desetinki prehitel nemškega moštvenega kolega in vodilnega v skupnem seštevku svetovnega prvenstva Nica Rosberga (1:37,733). Ferrarijev Fernando Alonso je dosegel tretji čas prvega treninga, štoparica pa se je ob koncu njegovega najhitrejšega kroga ustavila pri 1:37,953.

Izkazal se je tudi povratnik v moštvo Force India Nico Hülkenberg, ki je na četrtem mestu prehitel McLarnova Jensna Buttna in novinca v formuli 1 Kevina Magnussena, med katera se je na šestem mestu vrinil še Ferrarijev Kimi Räikkönen. Za najhitrejšimi je precej zaostal aktualni svetovni prvak, Nemec Sebastian Vettel, ki je s svojim Red Bullom dosegel šele deseti čas treninga (1:39,389).

Hamilton tudi v drugo z najboljšim časom

Na drugem treningu je bila na vrhu ista trojka. Lewis Hamilton je za več kot tri sekunde izboljšal čas s prvega treninga (1:34,325), drugi je bil Nico Rosberg (+0,365) in tretji Fernando Alonso, ki je zaostal več kot sekundo (+1,035).

Branilec naslova Sebastian Vettel je bil sedmi (+1,281), najhitrejšo deseterico pa je zaokrožil Sergio Perez (+1,477).

V Bahrajnu bosta jutri potekala tretji trening (14) in kvalifikacije (17).