Gajser peti v Španiji

Motokrosist Tim Gajser je na šesti dirki svetovnega prvenstva MX2 v Španiji končal na petem mestu. Klemen Gerčar 25.

10. maj 2015 20.40

Talavera de la Reina - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na šesti dirki svetovnega prvenstva razreda MX2 v Španiji osvojil peto mesto.

Gajerju se prva današnja dirka ni posrečila in jo je končal na enajstem mestu (35:17,306). Zmagal je Španec Jeffrey Herlings s časom 34:17,908, drugi je bil Britanec Max Anstie (+5,881), tretji pa Francoz Jordi Tixier (+9,535).

Tim Gajser je nato na drugi dirki vozil bolje in zasedel drugo mesto. Prehitel ga je le Švicar Valentin Guillod, ki je bil hitrejši za 1,3 sekunde, tretje mesto je osvojil Francoz Dylan Ferrandis (+5,381).

V skupnem seštevku vodi Jeffrey Herlings z 261 točkami, sledijo Francoz Dylan Ferrandis (205), Latvijec Pauls Jonass (177) in Tim Gajser (169).

Gerčar 25. v MXGP

V Španski Talaveri de la Reini je tekmoval tudi Klemen Gerčar, ki je v razredu MXGP osvojil skupno 25. mesto. Gerčar je bil na prvi dirki na 24. mestu, na drugi pa 23.

Na prvi dirki je zmagal Nemec Maximilian Nagl, drugi je bil Belgijec Clement Desalle (+4,430) in tretji Italijan Antonio Cairoli (+22,570), na drugi pa Cairoli pred Francozom Romainom Febvrejem (+7,304) in Naglom (+6,009).

V skupnem seštevku sta na vrhu Maximilian Nagl in Antonio Cairoli s po 45 točkami, tretji je Romain Febvre s 40 točkami. Klemen Gerčar je brez točke na zadnjem, 25. mestu.

Naslednja dirka za VN Velike Britanije bo na sporedu 24. maja.