Gajser za konec sezone tretji v Glen Helenu

Svetovni prvak razreda MXGP Tim Gajser je na sklepni dirki osvojil tretje mesto, zmagal je Američan Eli Tomac.

12. september 2016 09.48
M. Ž.
M. Ž.

Glen Helen - Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je na zadnji dirki svetovnega prvenstva MXGP zasedel tretje mesto.

Preizkušnjo v Glen Helenu je dobil domačin Eli Tomac, ki je bil najboljši v obeh vožnjah in osvojil 50 točk, drugi je bil Italijan Antonio Cairoli s 44 točkami, Tim Gajser pa jih je vknjižil 38.

Za Timom Gajserjem je izjemna krstna sezona v razredu MXGP, v kateri si je pri komaj devetnajstih letih priboril naslov svetovnega prvaka. Na osemnajstih dirkah je bil sedemkrat skupni zmagovalec in se kar šestnajstkrat uvrstil na stopničke.

V prvi vožnji je bil najboljši Eli Tomac pred Antoniem Cairolijem (+15,622) in Nemcem Maximilianom Naglom (+28,537). Tim Gajser je bil četrti (+34,082).

Tudi drugo vožnjo je dobil Eli Tomac, znova je bil drugi Antonio Cairoli (+16,031), tretji pa Tim Gajser (+19,041).

»Vesel sem, da sem tudi na zadnji dirki osvojil stopničke, še posebej pa sem zadovoljen s potekom celotne sezone. V prvi dirki sem vozil preveč na silo. V drugo sem ubral drugačno taktiko in sem se celotno dirko boril s Cairolijem. Najprej se zahvaljujem mojim navijačem, ki so prepotovali dolgo pot iz Slovenije in me prišli spodbujati na drug konec sveta, ter seveda moji ekipi in družini. Nekaj prostih dni bo prišlo še kako prav, veselim pa se tudi že dirke za pokal narodov,« je povedal Gajser.

V MXGP do točk še Peter Irt

Letos so v prvenstvu MXGP poleg Gajserja tekmovali še trije slovenski motokrosisti. Klemen Gerčar je večji del sezone izpustil zaradi poškodbe ramena. Jernej Irt se je po poškodbi vrnil v drugem delu sezone, poškodbe pa niso prizanesle niti njegovemu mlajšemu bratu Petru, ki se je prav tako poškodoval in je predčasno končal s tekmovanjem v svetovnem prvenstvu. Med dobitnike točk se je vpisal le Peter Irt.

Čez dva tedna bo v Italiji še dirka v pokalu narodov, v katerem bosta poleg Tima Gajserja dirkala še Jernej Irt in Jan Pancar.