V polfinalu kvalifikacij za spidvejsko SP 2015 Matej Žagar po slabšem začetku vendarle za rep ujel najboljšo sedmerico.

22. junij 2014 20.59
SPEEDWAY - Matej Žagar
J. P., Delo.si

Goričan - Če se najboljšemu slovenskemu spidvejistu Mateju Žagarju ne posreči podaljšati nastopanja v svetovnem prvenstvu za prihodnjo sezono na račun letošnjih dosežkov med elito (za to bi potreboval končno uvrstitev med najboljšo osmerico, trenutno je peti), si lahko nadaljnje mesto na preizkušnjah najvišjega ranga zagotovi tudi skozi kvalifikacije. S polfinalno dirko v hrvaškem Goričanu je opravil ravno toliko dobro, kolikor je bilo treba - zasedel je sedmo mesto in se uvrstil med finaliste, ki bodo 20. septembra v Lonigu lovili tri vozovnice za SP 2015. Tokrat je zmagal nekdanji član serije za veliko nagrado, Danec Hans Andersen, naš drugi predstavnik Matic Voldrih pa kot rezerva ni dobil priložnosti za nastop.

Žagar sicer ni začel ravno po pričakovanjih. Po uvodnem drugem mestu je v drugo padel že v štartnem zavoju, v tretje pa je spet vpisal zgolj točko in tedaj je že zadišalo po črnem scenariju, po katerem bi se moral posloviti od napredovanja. Ko mu je voda že curljala v grlo, pa je pokazal svoje mojstrstvo, vpisal dve zaporedni zmagi in se dokopal do želenega rezultata, uvrstitve v sedmerico, ki je bila na tej dirki edini pomemben dosežek. Še zanimivost: tik za njim se je uvrstil zmagovalec letošnje uvodne dirke za SP, Nemec Martin Smolinski, ki bo torej v Lonigu zgolj rezervist. Je pa v dodatni vožnji ugnal Jurico Pavlica, ki je tako na domačem ovalu ostal brez napredovanja, enako kot tudi tretji stalni član letošnje serije za veliko nagrado, tokrat desetouvrščeni Avstralec Troy Batchelor.