Meeke zmagovalec na Finskem, Ogier praznih rok

Končala se dirka svetovnega prvenstva relija po Finski. Kris Meeke je ugnal domačega aduta Jari-Mattija Latvalo.

31. julij 2016 16.25
FINLAND-RALLY/
Š. Ro.
Š. Ro.
Jyvaskyla - Britanec Kris Meeke (Citroen) je zmagovalec relija po Finski. Na preizkušnji svetovnega prvenstva v okolici Jyväskyläja je premagal domačega aduta Jari-Mattija Latvalo (Volkswagen), ki je zaostal 29 sekund, tretji pa je bil Irec Craig Breen (Citroen).

Svetovni prvak Sebastien Ogier (Vlswagen) je ostal brez novih točk, potem ko je že v petek naredil veliko napako, obtičal je v jarku in si nakopičil vel zaostanek. Francoz pa ostaja trdno v vodstvu skupnega seštevka, kjer ima 143 točk, njegov najbližji zasledovalec pa je danes sedmouvrščeni norveški moštveni sotekmovalec Andreas Mikkelsen z 98.

Sezona relija za SP se bo nadaljevala čez tri tedne z dirko v Nemčiji.