Andrej Baković izločil Hrvata

Ljubljanski boksar Andrej Baković v osmini finala evropskega prvenstva v Bolgariji

09. avgust 2015 17.31
Boks
Miha Šimnovec, šport

Samokov - Od trojice slovenskih boksarjev je prvo oviro na 41. evropskem prvenstvu v Bolgariji preskočil le Andrej Baković, ki je v uvodnem krogu srednje kategorije (do 75 kg) z 2:1 (29:28, 28:29 in 29:28) po točkah premagal izkušenejšega Hrvata Sanjina Pola Vrgoča.

»Dobil sem prvo in tretjo rundo, v drugi pa mi je malo popustila zbranost,« je sporočil 25-letni Ljubljančan, ki se bo v jutrišnjem dvoboju osmine finala postavil po robu Gruzincu Kvahatadzeju Zaalu, dobitniku bronaste kolajne na evropskem prvenstvu v Ankari leta 2011.

Turnir v Samokovu pa se je že končal za preostala naša borca: Edin Sejdinović (do 64 kg) je po točkah izgubil z Viktorjem Agateljanom (vsi trije sodniki so odločili v korist Čeha z 29:28), Labinot Xhoxhaj (do 91 kg) pa je moral prav tako po soglasni sodniški odločitvi (28:29, 27:30, 28:29) priznati premoč Latvijcu Nikolajsu Grisuninsu.