Berčič četrti v Pauju

Kanuist Anže Berčič je na tretji tekmi sv. pokala v slalomu na divjih vodah osvojil četrto mesto, Peter Kauzer le osmi.

18. junij 2016 15.04
Anže Berčič Tacen 10.5. 2014
M. Ž.
M. Ž.

Pau - Slovenski kanuist Anže Berčič je na tretji tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v francoskem Pauju osvojil četrto mesto.

Zmagal je vodilni v skupnem seštevku, Slovak Alexander Slafkovsky (100,43) pred Francozom Nicolasom Peschierjem (+1,52) in Japoncem Takujo Hanedo (+1,94).

Anže Berčič je kot edini slovenski finalist s progo opravil brez dotika, a vseeno občutno zaostal za zmagovalcem (+5,33). Trem Slovencem se je zataknilo v polfinalu, Jure Lenarčič je bil 17., Blaž Cof 22. in Benjamin Savšek 30.

V svetovnem pokalu med kanuisti vodi Alexander Slafkovsky s 152 točkami, drugi je Anže Berčič s 130 točkami, tretji pa Francoz Nicolas Peschier s 121 točkami.

Kauzer s ponesrečenim finalom na osmem mestu

V slovenskem taboru so si danes veliko obetali od finalnega nastopa kajakaša Petra Kauzerja, ki pa je osvojil le osmo mesto.

Kazuer se je v finale prebil z drugim časom, nato pa se je v finalni vožnji dvakrat dotaknil vrat in za najboljšimi zaostal za več kot osem sekund.

Prvo mesto je osvojil Španec Samuel Hernanz (94,54), drugo Francoz Mathieu Biazizzo (+0,17) in tretje njegov rojak Sebastien Combot (+0,72).