Bertoncelj s četrtim dosežkom kvalifikacij v Medellinu

Slovenski telovadci so si na zadnji tekmi svetovnega pokala priborili devet finalnih nastopov.

08. november 2014 12.50
tlo-kišek
M. Ž., Delo.si, STA

Medellin - Slovenski telovadci so na zadnji tekmi svetovnega pokala v Medellinu uspešno opravili s kvalifikacijami, v katerih so si izborili devet finalnih nastopov.

Najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj je na konju z ročaji nastopil z lažjo sestavo s težavnostjo 16,100 točke in imel četrti dosežek (14,650 točke), pred njim so bili Japonec Kenta Chiba (14,700), Kolumbijec Jhonny Munoz (15,000) in Hrvat Robert Seligman (15,100), ki na tem orodju vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala.

30-letni Bertoncelj še ima teoretične možnosti za skupno zmago, vendar mora osvojiti prvo mesto, Seligman pa ne sme biti na odru za zmagovalce.

Dimic v dveh finalih, Šilc in Klavora uspešna na parterju

Zelo dobro so nastopili tudi drugi slovenski predstavniki. Alen Dimic je bil sedmi na bradlji (13,400) in peti na drogu (14,000), Žiga Šilc in Rok Klavora pa sta se na parterju uvrstila na peto (14,900) oziroma osmo mesto (14,000).

Dober izkupiček je uspel tudi obema telovadkama Saši Golob in Tjaši Kysselef, ki bosta nastopili v dveh finalih. Golobova je bila tretja na parterju (12,975), Kysselefova pa sedma na preskoku (13,325). Obe sta se uvrstili tudi v finale na gredi, Kysselefova s sedmo (11,850), Golobova pa z osmo oceno (11,800).

Finalni nastopi bodo na sporedu danes in v nedeljo po lokalnem času.