Dugonjić: To je moja prva kolajna, res sem zelo, zelo vesel

Slovenski plavalec Damir Dugonjić je na EP v 25-metrskih bazenih v Szczecinu osvojil srebrno medaljo na 100 metrov prsno.

09. december 2011 13.44
09. december 2011 13.53
P. D., D. O., Delo.si

Szczecin - Dugonjić je s časom 57,29 zaostal le za Norvežanom Alexandrom Dalejem Oenom (57,05), bron je osvojil Italijan Fabio Scozzoli (57,30).

V prvi finalni preizkušnji drugega dne EP je na 800 metrov prosto nastopila tudi Tjaša Oder in s časom 8:27,97 zasedla osmo mesto. Zmagala je Danka Lotte Fris (8:07,53), druga je bila Španka Erika Villaecija Garcia (8:12,23), tretja pa njena rojakinja Melanie Costa Schmid (8:16,28).

»Moj današnji cilj je bil medalja. Vedel sem, da bom hiter, pričakoval sem celo nekaj slabše izide. Morda sem se malo uštel s prehitrim začetkom, zato mi je na koncu malo zmanjkovalo moči. A na koncu sem bil zelo vesel, ko sem odplaval državni rekord in videl, da sem na stopničkah. Moja prva medalja, res sem zelo zelo vesel,« je po tekmi za STA dejal Dugonjić, deseti slovenski reprezentant, ki je na evropskem prvenstvu v 25-metrskih bazenih osvojil medaljo, skupno že 49., in v slovenskem taboru potihem v Szczecinu računajo tudi na jubilejno 50.

Bolj razočaran pa bo Peter Mankoč, ki je tokrat ostal brez kolajne, saj je na 100 m delfin zasedel šesto mesto (50,72), Robert Žbogar pa je bil deseti (52,34). Zmagal je Poljak Konrad Czerniak (49,62) pred Rusom Jevgenijem Korotiškinom (49,88).

Čarmanova zaradi bolezni ostala brez finala

Vodstvo slovenske plavalne reprezentance je tudi uradno potrdilo, da Anja Čarman zaradi zdravstvenih težav ne bo nastopila v finalu evropskega prvenstva v Szczecinu, poroča STA. V ekipi se trudijo, da bi plavalka čim hitreje okrevala, da bi v nedeljo lahko plavala v svoji paradni disciplini 200 m hrbtno.

Nepričakovano pa je priložnost za nastop v polfinalu na 100 mešano dobila Nina Sovinek, ki se je zaradi odpovedi nekaterih tekmic kot rezerva uvrstila v večerni program.