Ekipno SP v namiznem tenisu: Kitajska dvakrat zlata

Na ekipnem SP v namiznem tenisu so Kitajci v finalu s 3:1 odpravili Nemce, Kitajke pa s 3:0 gostiteljice Japonke.

05. maj 2014 12.22
TTENNIS-JPN
Š. Ro., J. P., Delo.si

Tokio - V finalu ekipnega svetovnega prvenstva v namiznem tenisu na Japonskem je Kitajska ubranila zmagovalno lovoriko, potem ko je s 3:1 odpravila evropske šampione Nemce. Kitajci so osvojili že sedmo zlato kolajno zapored (na tronu so že vse od leta 2002, nazadnje pa so jih v finalu ekipnega SP ob prelomu tisočletja na kolena spravili Švedi) in 19. doslej, Nemci pa so se veselili pete srebrne. Edino točko je Nemčiji priboril Dimitrij Ovtcharov, ki je gladko, s 3:0, odpravil svetovnega prvaka in olimpijskega zmagovalca Zhang Jikeja. V drugem obračunu je nato izgubil z Ma Longom, ki je bil boljši tudi od najboljšega nemškega igralca Tima Bolla. Še zanimivost: v zmagoviti izbrani vrsti so bili kar štirje igralci iz elitne svetovne peterice, četrti loparček sveta pa je trenutno prav Ovtcharov. Slovenci so prvenstvo končali na 29. mestu in bodo tudi nadaljevali v drugi kakovostni skupini.

Še bolj pričakovano in gladko pa so do že 18. naslova ekipnih šampionk sveta na zadnjih dvajsetih prvenstvih prišle Kitajke, ki so na veliko razočaranje domačih privržencev namiznega tenisa brez oddane točke odpravile gostiteljice Japonke. V zadnjih štirih desetletjih so izgubile le leta 1991 z Južno Korejo in leta 2010 s Singapurjem. Kitajke sicer zasedajo prvih šest mest na svetovni jakostni lestvici, v finalu so nastopile najboljše tri.