Kevin Venta v najboljši dvajseterici

Na evropskem prvenstvu na Pragerskem je za najboljši rezultat poskrbel Kevin Venta z MK pištolo.

25. julij 2015 18.14
vidic strelci
Š. Ro., Delo.si, STA

Pragersko - Na evropskem prvenstvu z orožjem malega in velikega kalibra ter puško šibrenico na Pragerskem se slovenski strelci niso pretirano izkazali, je pa na današnji tekmi z malokalibrsko pištoloza najboljši rezultat poskrbel Kevin Venta. S 549 krogi je zasedel 19. mesto. Na tekmi sta nastopila še dva Slovenca: Blaž Kunšek je s 543 krogi osvojil 26., Boštjan Simonič pa s 529 krogi 48. mesto.

Ormožan Venta je bil na današnji preizkušnji iz serije v serijo desetih strelov boljši, po uvodnih 87 krogih je v nadaljevanju dvignil svojo raven streljanja in enkrat nanizal 90 ter po dvakrat 92 in 94 krogov, tako da se je uvrstil med »top 20« najboljših strelcev na stari celini. Njegov reprezentančni kolega Kunšek je priložnost za boljši izid zapravil v prvi in peti seriji, ko je zadel 86 oziroma 87 krogov, najboljši pa je bil v drugi in četrti, ko je zadel po 94 krogov.

Zlato kolajno je osvojil Portugalec Joao Costa (188,8), srebrno Italijan Francesco Bruno (187,4), bronasto pa Rus Sergej Červakovski (168,6). V kvalifikacijah je bil najboljši Ukrajinec Oleg Omelčuk s 565 krogi. V ekipni konkurenci so slavili Rusi (1664), srebrno odličje so osvojili Belorusi (1651), bronasto Italijani (1644), Slovenija pa je zasedla deseto mesto (1621).

Na moški članski tekmi v dvojnem trapu je slovenski strelec Jernej Suša zasedel 21. mesto, potem ko je zadel 124 glinastih golobov. Dario Horaček (114) je bil 25., Ivan Krkač (112) pa je zasedel 26 mesto. V ekipni konkurenci so zmagali Britanci (420) pred Italijani in Rusi (vsi 417), Slovenci so osvojili šesto mesto (350).

Na mladinski tekmi z malokalibrsko pištolo je Sašo Stojak s 536 krogi zasedel deseto mesto, do uvrstitve v veliki finale pa sta mu zmanjkala dva kroga. Jože Čeper je tekmo s 534 krogi končal na 16., Tadej Širec pa s 481 krogi na 34. mestu. Na ekipni mladinski tekmi so s 1662 krogi slavili Rusi, Slovenci so s 1551 krogi zasedli osmo mesto.

Mladinska tekma z malokalibrsko puško leže je zavoljo neurja prestavljena na današnji kasnejši termin, na njej bodo nastopili Erik Kandare, Jan Kolenc in Matjaž Škafar.

V nedeljo bodo v strelskem centru Gaj pri Pragerskem nastopili Jasmina Maček v trapu ter Peter Jenko in Peter Tkalec z malokalibrsko hitrostrelno pištolo na 25 metrov.