Kimi dopoldne, Kvjat popoldne (VIDEO)

Toro Rossov ruski dirkač je zmagovalec tretjega dne testiranj v Barceloni mesec dni pred začetkom sezone F1.
Fotografija: Danil Kvjat je presenetil z najboljšim časom tretjega dne testiranj. FOTO: Albert Gea/Reuters

Barcelona – Tretji dan tradicionalnih testiranj v Barceloni mesec dni pred začetkom nove sezone svetovnega prvenstva v formuli ena je z najboljšim dopoldanskim časom najprepričljiveje začel Finec Kimi Räikkönen, ki se je iz Ferrarija preselil k novinki med dirkaško elito Alfi Romeo. Zmagovalni čas – prvi se je spustil pod mejo 1:18 – je postavil tik pred zdajci, zgolj pol ure pred odmorom, dotlej je bil vodilni njegov dovčerajšnji moštveni kolega, Nemec Sebastian Vettel.

Mercedes po svoje

Kimi je sicer včeraj prevozil kar 138 krogov, Seb štiri manj, precej pa je bil na progi tudi Toro Rossov Rus Danil Kvjat (137), ki je popoldne na najmehkejših gumah še izboljšal Finčev čas – za 58 tisočink – in bil tako zmagovalec tretjega dne testiranj. Tretje mesto je zasedel Renaultov Avstralec Daniel Ricciardo, ki je zamudil slabe pol sekunde. Pri Mercedesu so se tudi včeraj testiranj, prvi del se končuje danes, lotili drugače kot ostali, »srebrni puščici« tako ponovno nista krojili vrha in sta zaostali tri sekunde.