Kuk in Leban med finalisti v Duisburgu

Na tekmi svetovnega pokala v Duisburgu sta se kajakaša Rok Kuk in Lovro Leban uvrstila v finale na 1000 in 500 m.

25. maj 2012 21.13
Š. Ro., Delo.si

Duisburg - Šprinterja na mirnih vodah Rok Kuk in Lovro Leban sta uspešno začela tekmo za svetovni pokal v Duisburgu in si zagotovila dva nastopa v finalu.

Primorski kajakaški dvojec je bil najboljši v kvalifikacijski skupini na 1000 metrov in se uvrstil neposredno v sobotni finale A.

Za tem sta bila Kuk in Leban uspešna tudi na pol krajši razdalji in v svoji skupini osvojila drugo mesto. S tem sta se prebila do polfinala, kjer sta prav tako osvojila drugo mesto in si priveslala še en, nedeljski finale A.

Tako na 1000 kot 500 metrov je nastopil tudi kajakaš Jošt Zakrajšek. Na kilometrski preizkušnji se je po četrtem času v kvalifikacijski in tretjem v polfinalni skupini prebil v sobotni finale B, na 500 m pa je dosegel osmi čas kvalifikacijske skupine in končal tekmovanje.