Le eden je bil boljši od Jureta Koširja ...

Tokrat v našem kvizu preizkus znanja iz zgodovine slovenskega hokeja in alpskega smučanja.
Fotografija: Jure Košir se je pred 30 leti prvič uvrstil na stopničke tekme za svetovni pokal. FOTO: Dejan Javornik/Slovenske novice

1. Pred dnevi so bili na Jesenicah zadovoljni, ker si je drugo finalno tekmo domačega prvenstva med železarji in zmaji ogledalo blizu 3000 navzočih. Toda pred 40 leti je dvorana Podmežakla pokala po šivih, na derbiju večnih tekmecev se je zbralo 6000 gledalcev. Jeseničani so se veselili zmage s 6:3, med junaki tekme je bil dvakratni strelec Murajca Pajić. Kdo pa je takrat s klopi vodil Gorenjce?

• A) Vaclav Červeny
  • B) Boris Svetlin
  • C) Albin Felc

2. Pred natanko 30 leti je naš alpski smučar Jure Košir v slalomu za svetovni pokal prvič stopil na oder za najboljše tri. V Lechu na avstrijskem zahodu je po imenitni predstavi osvojil 2. mesto. Kdo je bil edini, ki je bil hitrejši od takrat 20-letnega Mojstrančana?

• A) Thomas Stangassinger
  • B) Thomas Fogdoe
  • C) Alberto Tomba

3. Približuje se tekma na še eni od klasičnih postaj smučarske karavane. Od petka do nedelje bodo junakinje hitrih disciplin tekmovale v Cortini d'Ampezzo, ki je bila priljubljeno prizorišče tekem tudi naše najboljše smučarke doslej Tine Maze. Toda pred 15 leti se ji je tu zataknilo, uvrstitev v superveleslalomu je bila daleč od njenih ciljev – katero mesto je dosegla?