MEP: Govejškova z državnim rekordom do četrtega mesta

Plavalka Nastja Govejšek je v Poznanu trikrat izboljšala državni rekord na 50 metrov prosto in osvojila četrto mesto.

13. julij 2013 14.05
mdr oi

Poznan - Plavalka Velenja Nastja Govejšek je na mladinskem evropskem prvenstvu v Poznanu nastopila v finalu 50 metrov prosto in z državnim rekordom osvojila četrto mesto (25,51).

Naslov mladinske evropske prvakinje si je priplavala Rusinja Rozalija Nasredinova (25,05), druga je bila Litvanka Ruta Meilutyte (25,26) in tretja Italijanka Giorgia Biondani (25,31).

»Sama sem z rezultati zelo zadovoljna. Na 100 m prosto sem dosegla nov mladinski rekord, na 50 m prosto trikrat popravila članskega. Lani je slabši izid zadostoval za bron, letos pa je konkurenca tukaj močnejša. Seveda je škoda, da ni zadostovalo za medaljo, a sama sem zadovoljna z rezultatskim napredkom,« je dejala Govejškova.

Ta je na poti do finala kar dvakrat izboljšala najboljšo znamko na 50 metrov prosto. V predtekmovanju je zabeležila čas 25,67, v polfinalu pa svoj rekord še izboljšala (25,53).

Pintarjeva v finale 200m mešano

Radovljičanka Tjaša Pintar je uspešno prestala predtekmovanje in polfinale discipline 200 metrov mešano. Pinterjeva je v popoldanskem polfinalu zabeležila čas 2:18,88, kar je zadostovalo za deveto mesto in uvrstitev v jutrišnji finale. Pintarjeva je tekmovala tudi na 100 metrov prsno, kjer je bila 22. (1:13,22).

Peter John Stevens je nastopil v kvalifikacijah 100 metrov prsno in s časom 1:04,67 postavil osebni rekord, ki pa ni zadostoval za preboj v polfinale (27.). Iza Senčar je na 100 m hrbtno zasedla 29. mesto, Kaja Sajovec je bila na 50 m prosto 36., Miha Bernat pa na 800 metrov prosto 21.