MEP v atletiki: Evi daleč od dosežka Maruše Mišmaš

Na mladinskem EP v atletiki v Italiji Eva Trošt osma v teku na 400 m z ovirami, Eva Vivod pa enajsta v metu kopja.

21. julij 2013 23.28
bsa atletika
J. P., Delo.si
Rieti - Eva Trošt (Mass) je bila zadnji dan 22. mladinskega evropskega prvenstva v atletiki v Italiji v teku na 400 m z ovirami osma (59,23), Eva Vivod (Poljane Maribor), druga slovenska finalistka, pa je bila 11. v metu kopja (50,36). Naslova sta osvojili Britanka Hayley McLean na nizkih ovirah (57,26) in Švedinja Sofi Flinck v metu kopja (57,91). Troštova je bila v polfinalu osma (58,71), Vivodova pa je v kvalifikacijah dosegla sedmi izid (51,41).

Z dvema dodatnima finalnima nastopoma se je za slovensko reprezentanco končalo uspešno MEP. Najboljši izid je dosegla Maruša Mišmaš (Mass), ki je v soboto v teku na 3000 m z zaprekami osvojila srebrno kolajno, z 9:51,15 pa je za več kot sedem sekund izboljšala svoj mesec dni star članski državni rekord.

To je bila četrta slovenska atletska medalja v tej sezoni na velikih tekmovanjih v mlajših starostnih kategorijah. Matija Muhar (Satler Kranj) je 14. julija, zadnji dan 8. SP za mlajše mladince v Donjecku, osvojil zlato v metu kopja. Barbara Špiler se je dan prej na 9. EP za mlajše člane (do 23 let) v Tampereju v finalu meta kladiva ovenčal s srebrnim odličjem. Novogoričanka Maja Bratkič pa je bila še dan prej bronasta v troskoku z daljavo 13,52 m.