Na kratko: nekdanja svetovna prvakinja dve leti brez atletike

Nekdanji italijanski nogometni reprezentant Christian Panucci pa pri Livornu začenja trenersko kariero.

18. marec 2015 19.21
Monaco Athletics Doping Montsho
G. L., Delo.si

Gabrone - Atletinja iz Bocvane Amantle Montsho je po odločitvi tamkajšnje atletske zveze dobila prepoved nastopanja na tekmovanjih kar za naslednji dve leti. 31-letna svetovna prvakinja na 400 metrov izpred štirih let v južnokorejskem Daeguju je bila pozitivna na lanskih igrah Commonwealtha v škotskem Glasgowu.

Montshojeva je sicer edina atletinja iz Bocvane, ki je osvojila zlato kolajno na svetovnem prvenstvu. Na prvenstvu v Moskvi dve leti kasneje je osvojila še srebro.

Panucci začenja pri drugoligašu

Nekdanji italijanski nogometni reprezentant Christian Panucci se je podal v trenerski posel. Usedel se je namreč na klop drugoligaša Livorna, kjer bo zamenjal Ezia Gelaina. Ta je moral klop šestouvrščenega kluba serie b zapustiti po porazu s Spezio.

Panucci je pred tem do svetovnega prvenstva leta 2014 sedel na klopi ruske reprezentance, kjer je kot pomočnik trenerja pomagal rojaku Fabiu Capellu. Avantura pri Livornu pa bo njegova prva samostojna trenerska.