Na kratko: Tiršek zmagal na Hrvaškem, Roj tretji v Kazahstanu

Franček Gorazd Tiršek si je pristreljal zmago v Osijeku, Franc Pinter izpolnil normo za OI v Riu de Janeiru.

12. julij 2015 11.29
Paraolimpijci
G. L., Delo.si

Osijek - Slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek je na tekmi svetovnega pokala v hrvaškem Osijeku zmagal z zračno puško (212,0 kroga). Z malokalibrsko puško se je s šestim mestom izkazal tudi Franc Pinter (1140 krogov) in si s tem pristreljal normo za nastop na paraolimpijskih igrah v Riu de Janeiru.

Roj tretji v Kazahstanu

Alen Roj, slovenski podprvak v badmintonu, je na mednarodnem prvenstvu Kazahstana v Uralsku izpadel v polfinalu, a s tretjim mestom vseeno osvojil pomembne točke za vzpon na mednarodni badmintonski jakostni lestvici. Na zadnji stopnički pred finalom je bil boljši Rus Anatolij Jarcev z 1:2 (22, -12, -14)