Pet slalomistov v polfinalu SP

Slalomisti Benjamin Savšek, Luka Božič, Martin Albreht, Simon Brus in Janoš Peterlin so na SP napredovali v polfinale.

19. september 2014 01.20

Deep Creek - Slovenski slalomisti na divjih vodah Benjamin Savšek, Luka Božič, Martin Albreht, Simon Brus in Janoš Peterlin so na svetovnem prvenstvu uspešno nastopili v kvalifikacijah in si zagotovili nastop v polfinalu.

Med kanuisti je bil najhitrejši Slovak Alexander Slafkovsky (100,98), drugi je bil njegov rojak Matej Benuš (+2,64) in tretji Nemec Franz Anton (+3,11).

Med Slovenci je bil najvišje Savšek, ki je bil po prvi vožnji na 20. mestu, v drugo pa je korenito izboljšal svoj čas in osvojil sedmo mesto (+3,79): »Z drugo vožnjo sem bil kar zadovoljen, da sem ohranil tekočo linijo in se uvrstil v polfinale. Bilo je težko, saj je proga zahtevna, tako da se bo treba v polfinalu znova zbrati. Treba je imeti veliko nadzora na progi, izkoriščati vodo, izkoristiti tok. Če ti uspe ujeti pravi tok, potem znaš biti zelo hiter. V polfinalu bom poskusil pokazati še več, odpeljati bolj prepričljivo. Mislim, da bo treba peljati brez kazenskih sekund, saj težko pridobiš čas, če udariš dvojko. Da se, boljši to znajo, oziroma znamo, upam, da bom imel srečo,« je pojasnil Savšek.

Napredoval je še Luka Božič s 16. časom (+6,76), izpadel pa je Anže Berčič na 35. mestu (+12,21).

Neveu najboljši pri kajakaših

Pri kajakaših je bil nahitrejši Francoz Boris Neveu (96,57), drugi čas je imel Čeh Jiri Prskavec (+0,15), tretjega pa Francoz Mathieu Biazizzo (+1,54).

Izmed slovenskih predstavnikov je bil najvišje Albreht na sedmem mestu (+2,89): »Prva vožnja danes je bila dobra, v drugo pa sem popustil. Zgornji del je bil hiter, potem pa sem bil počasnejši, a vseeno zrem optimistično v jutrišnji dan. Sicer me na progi ni nič posebej presenetilo, zato upam, da bo postavitev v polfinalu podobna. V polfinalu bo treba zdržati vso progo, se izogibati temu, da bi me voda ustavljala, kot me je na ravnini danes in sem moral precej poganjati,« je povedal Albreht.

Simon Brus je bil osmi (+3,06), Janoš Peterlin pa 24. (+5,50).

Na svetovnem prvenstvu bodo jutri nastopile kajakašice Urša Kragelj, Eva Terčelj in Ajda Novak ter kanustični dvojec Luka Božič/Sašo Taljat.