Pirš in Pantar neuspešna v Manchestru

Slovenca Gregor Pirš in Jure Pantar sta neuspešno končala nastop na evropskem prvenstvu v tekvondoju.

05. maj 2012 22.00
Manchester - Potem ko je v četrtek na evropskem prvenstvu v olimpijski (WTF) verziji tekvondoja v Manchestru Ivan Trajkovič osvojil srebrno kolajno, sta danes neuspešno nastopila Gregor Pirš in Jure Pantar.

Piršu je v prvem krogu tekmovanja v kategoriji do 80 kg žreb namenil Danca Rasmusa Antonsena. Slovenski reprezentant je ta dvoboj dobil z rezultatom 8:6, vendar pa je v naslednjem krogu naletel na Ramina Azizova iz Azerbajdžana, na enega od favoritov, ki je bil uspešnejši s 13:1.

Drugi slovenski reprezentant, Pantar, se je v prvem krogu pomeril s predstavnikom Španije, Javierjem Marronom Jimenezom, in izgubil z rezultatom 3:6 oziroma je sodnik ob tem rezultatu borbo predčasno prekinil zaradi Pantarjeve poškodbe.

V nedeljo bo na evropskem prvenstvu kot zadnja slovenska predstavnica nastopila Franka Anić, ki se bo v kategoriji do 67 kg v prvem krogu pomerila s Španko Luo Pieiro Devesa.