Po Romandiji: Albasini zmagal še drugič zapored

Na kolesarski dirki Po Romandiji je Švicar Michael Albasini prevzel skupno vodstvo. Luka Mezgec je bil 13.

01. maj 2014 20.11
CYCLING-SUI-ROMANDIE
Š. Ro., Delo.si

Montreux - Na kolesarski dirki Po Romandiji je tudi drugo etapo dobil Švicar Michael Albasini. Tako kot v sredo na prvi etapi, je bil najhitrejši v ciljnem šprintu 166,5 kilometra dolge etape od Siona do Montreuxa. Za njim je končal Francoz Tony Hurel (Europcar), tretji je bil Italijan Giacomo Nizzolo (Trek).

Z drugo zaporedno zmago je Švicar tudi oblekel majico vodilnega. Na prvem mestu ima pet sekund prednosti pred Poljakom Michalom Kwiatkowskim (Omega-QuickStep), ki je prvi poskusil s šprintom, a ostal praznih rok. Litovec Ramunas Navardauskas (Garmin Sharp) na tretjem mestu zaostaja deset sekund.

Najboljši Slovenec je bil tokrat Luka Mezgec (Giant Shimano), ki je v času zmagovalca končal na 13. mestu. Simon Špilak (Katjuša) je prav tako v času zmagovalca ciljno črto prečkal na 43. mestu. Matej Mohorič (Cannondale) ni štartal, Janez Brajkovič (Astana) pa je odstopil v sredo.

Špilak je v skupni razvrstitvi na 15. mestu in zaostaja 22 sekund. Mezgec na 66. mestu zaostaja minuto in 27 sekund.

Etapna zmaga se je dolgo nasmihala ubežnikoma Martinu Kohlerju (BMC) in Pirimu Langu (IAM), ki sta v zadnjih 30 kilometrov prišla z dvema minutama prednosti. Petnajst kilometrov pred ciljem sta imela še minuto in pol zaloge, glavnina pa ju je ujela v zadnjih treh kilometrih.

V petek je na sporedu tretja etapa, dolga 180,2 kilometra, kolesarje pa bo popeljala od Le Bouvereta do Aigleja.