Po Švici: Meyerju prva gorska etapa, Martin še v rumenem

Drugo etapo kolesarske dirke po Švici je v ciljnem šprintu dobil Avstralec Cameron Meyer.

15. junij 2014 21.16
CYCLING-FRA-TDF2012-MARTIN
Š. Ro., Delo.si

Bellinzona - Avstralec Cameron Meyer (Orica) je zmagovalec druge etape kolesarske dirke po Švici med Bellinzono in Sarnenom, dolge 181,8 kilometra. Meyer je ob koncu prve gorske etape zmagal v ciljnem sprintu pred Ircem Philipom Deignanom (Sky) in Američanom Larryjem Warbassom (BMC). N

emec Tony Martin (Omega) je zadržal rumeno majico vodilnega. Zadržal je šest sekund prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Nizozemcem Tomom Dumoulinom (Giant-Shimano).

Razplet etape na 78. švicarski dirki je bil pričakovan. Martin, dvakratni svetovni prvak v vožnji na čas, pa si je rumeno majico privozil že na sobotnem tehnično zelo zahtevnem kronometru v Bellinzoni. V nedeljo je prikolesaril v cilj z glavnino. Možnosti za skupno zmago Martin praktično nima, zelo pomemben pa bo zanj petkov kronometer.

Edini slovenski predstavnik Luka Mezgec (Giant Shimano) je etapo končal v ozadju na 151. mestu s skoraj 19 minutami zaostanka. V skupnem seštevku je Mezgec 157.

V ponedeljek čaka kolesarje več kot 200 kilometrov dolga etapa iz Sarnena do Eidna ob Bodenskem jezeru.