Pogačnikova v Bakuju izgubila boj za bron

Slovenska judoistka Anka Pogačnik je na tekmi za veliki slam v Bakuju osvojila peto mesto v kategoriji do 70 kg.

10. maj 2014 17.41
lvi*judo
Š. Ro., Delo.si

Baku - Po včerajšnjem uspešnem dnevu za slovenske judoiste na tekmah velikega slama v Bakuju, ko je bila Vlora Beđeti druga med borkami do 57 kg, Petra Nareks pa tretja med borkami do 52 kg, je danes za novo dobro uvrstitev poskrbela Anka Pogačnik. Osvojila je peto mesto v konkurenci bork do 70 kilogramov.

Pogačnikova je danes v prvi borbi z iponom predčasno premagala Azerbajdžanko Gulsadaf Karimovo, nato je v drugem krogu morala priznati premoč Nizozemki Kim Polling. V repasažu je z iponom ugnala Izraelko Lior Wildikan, v borbi za bron pa je izgubila z Nemko Heide Wollert, ki je slavila predčasno z iponom.