Polet: Prve stopničke za Poletovke

Na etapni dirki Gracia Orlova je nastopilo 149 kolesark iz šestindvajsetih ekip.

13. maj 2013 15.41
Rado Kocjančič, Polet
V prvi etapi je odlično dirkala Urša Pintar ter v dveh gorskih ciljih osvojila drugo mesto in enkrat tretje in si tako pridobila pikasto majico. Razplet je nekoliko krojil skupinski padec v zadnjih treh kilometrih, najbolje se je znašla Polona Batagelj in osvojila 16. mesto, 19. je bila Pintarjeva.

Sledila je vožnja na čas, ki so jo naše kolesarke odpeljale povprečno, popoldne pa še etapa z gorskim ciljem, ki sta jo najbolje odpeljali Pintarjeva na 14. mestu in Batageljeva na 31.

Četrti dan je bil na vrsti četrta kraljevska etapa, najbolje jo je odpeljala Urša Pintar in dosegla odlično 11. mesto, Polona Batagelj 33. in Špela Kern 40.

Konec dirke je bil z mokro peto etapo, ki je potekala krožno po mestu Orlova, v kateri pa se naša dekleta niso posebno izkazala. Končna razvrstitev je bila: Urša Pintar 19. mesto, Polona Batagelj 32., Špela Kern 40. in Ajda Opeka 84.