Savšek četrti v Londonu, Kauzer si je izpahnil ramo

Benjamin Savšek je na prvi tekmi sv. pokala v slalomu na divjih vodah zasedel 4. mesto, Kauzer se je poškodoval.

07. junij 2014 13.19
07. junij 2014 13.34

London - Slovenski kanuist Benjamin Savšek je na uvodni tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah osvojil četrto mesto.

Benjamin Savšek je v finale napredoval z desetim časom (103,57), nato pa je s časom 104,12 zaostal le za britanskim zmagovalcem Davidom Florencom (99,87) in Slovakom Michalom Martikanom (101,82).

A Savšek tekmovanja ni končal na tretjem mestu, saj so prireditelji po pritožbi slovaške reprezentance naknadno popravili čas Mateja Benuša (103,20), ki je z drugega mesta izrinil rojaka Martikana, ta pa je na tretjem zamenjal Savška.

V finalu je tekmoval še Anže Berčič, ki je bil sedmi (+7,19), Luka Božič pa je bil 23.

Peterlin peti, poškodba Kauzerja

V konkurenci kajakašev je zmagal Francoz Boris Neveu s časom 95,19, drugi je bil Čeh Vit Prindiš (+2,34) in tretji Poljak Mateusz Polaczyk (+2,51).

Med Slovenci je bil najvišje Janoš Peterlin na petem mestu (+8,04). Slovenski kajakaš s prvim časom polfinala (95,49) pokazal, da se je sposoben uvrstiti na najvišja mesta, nato pa je v finalu veslal skoraj šest sekund počasneje (101,23).

»Polfinalna vožnja je bila res zelo zanesljiva, čoln je tekel od starta do cilja, kar se je na koncu izkazalo za najboljši čas polfinala. V finalu pa se mi je napaka zgodila že v tretjih vratih. Imel sem rahel dotik, takoj sem tudi slišal, da je bil dotik. Od tistega trenutka je bilo treba napadati na polno, potem pa, ali gre ali pa ne. Proti koncu se mi je vožnja povsem podrla. Peto mesto ni slab rezultat, ampak z vožnjo nisem zadovoljen,« je po tekmi povedal Peterlin.

Preostali slovenski finalist Martin Albreht je bil šesti (+9,23), medtem ko je Simon Brus z 12. mestom obstal v polfinalu, kjer Peter Kauer ni dokončal svojega nastopa, saj si je izpahnil ramo, ki mu jo je na prizorišču že naravnal slovaški reprezentančni zdravnik, Kauzerja pa so nato odpeljali v bolnišnico.

»Takoj sem začutil, da nekaj ni prav, potem pa sem s težavo izvedel eskimski obrat. V bolnišnici so me napolnili s protibolečinskimi tabletami in morfijem. Na srečo je bil tukaj slovaški zdravnik, ki mi je naravnal ramo, drugače bi moral čakati do bolnišnice. Naredili so rentgensko sliko, ki je pokazala, da je rama znova notri, v Sloveniji pa bom moral iti na magnetno resonanco, kjer bomo videli, kako so poškodovane vezi, kako dolga bo rehabilitacija in ali bo potrebna operacija. Tak je šport, saj ni kaj storiti, takšne stvari se dogajajo,« pa je povedal Kauzer.

V nedeljo polfinalni in finalni nastopi čakajo še kajakašice in dvojce. Slovenijo bodo zastopali kajakašici Urša Kragelj in Eva Terčelj ter dvojec Luka Božič - Sašo Taljat.