Skupno vodstvo prevzel Wiggins, Špilak tokrat 17.

Druga etape dirke od Pariza do Nice je pripadla Tomu Boonenu, skupno vodstvo pa je prevzel Bradley Wiggins.

05. marec 2012 16.23
05. marec 2012 16.37
D. O., Delo.si

Orleans - Druga etapa dirke Pariz - Nica je bila dolga 185 km, saj se je vila od Mantes-la-Jolie do Orleansa, do zmage pa je prišel Belgijec  Tom Boonen (Omnega Pharma), ki je bil v ciljnem šprintu močnejši od Španca Joseja in Nemca Johna Degenkolba. Rumeno majico vodilnega si je oblekel Britanec Bradley Wiggins (Sky Procycling), ki je tokrat končal na 11. mestu.

Od trojice Slovencev je bil tokrat najbolje nastopil Simon Špilak (Katjuša), ki je končal v času zmagovalca na 17. mestu, Grega Bole (Lampre) je zasedel 40. mesto (+ 2:29), Jani Brajkovič (Astana) je bil 111. (+ 10:58). Skupno je v najboljšem položaju Špilak 13. (+ 0:33), Bole je 66. (+ 3:14), Brajkovič pa 128. (+ 11:40).

V skupnem seštevku je trikratni olimpijski zmagovalec Wiggins prehitel Šveda Gustava Larssona in se prebil v vodstvo, kjer ima šest sekund naskoka pred Leipheimerjem. Boonen je s še sekundo večjim zaostankom tretji. V torek se bodo kolesarji pomerili na 194 kilometrov dolgi preizkušnji od Vierzona do Vassiviera.

Wiggins je danes tudi razkril svoje ambiciozne načrte, saj želi najprej slaviti na dirki po Franciji, nato pa priti še do zlate kolajne na prihajajočih olimpijskih igrah v Londonu. »Del mojega načrta je, da takoj po končanem Tour de France odidem domov in pričnem s pripravami na OI. Podoben koncept sem uporabil tudi pri Vuelti in svetovnem prvenstvu. To se mi zdi se mi preprosta računica, saj so najboljši na Vuelti tudi na SP prišli do kolajn,« je svoje načrte za prihodnost razkil Wiggins.