Kolajna za Ponomarenkovo odlična spodbuda za OI

Na EP v šprintu na mirnih vodah v Zagrebu je kajakašica Špela Ponomarenko Janić osvojila bronasto kolajno.

24. junij 2012 11.28
Š. Ro., Delo.si

Zagreb - Slovenska šprinterka na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je na evropskem prvenstvu v Zagrebu osvojila bronasto odličje med kajakašicami na 500 metrov. Zmagala je Nemka Katrin Wagner-Augustin pred Madžarko Danuto Kozak. Slovenka je za zmagovalko zaostala 1,95 sekunde, poroča STA.

Ponomarenkova je bila navdušena nad svojim prvim odličjem in priznala, da ga ni pričakovala. »To je moja prva kolajna na evropskih prvenstvih na 500 metrov. Počutila sem se res zelo dobro, močno, od začetka sem šla odločno. Na 200 metrih sem še enkrat pospešila, tako da sem prehitela še tisti dve tekmovalki, ki sta se z mano borili za tretje mesto. Res sem presrečna,« je povedala 30-letna Koprčanka.

»Vsak si želi kolajno, vsak tekmuje zanjo. Verjetno nisem bila edina. Vedela sem, da sem bolje pripravljena kot na tekmi svetovnega pokala, kar sem tudi pokazala. Res, super,« je še povedala Ponomarenko Janićeva, ki je nastopila tudi v finalu 200-metrske preizkušnje, kjer je imela kar nekaj smole in končala na sedmem mestu.

»Na 200 metrov je malo motil veter, bilo je tudi polno lokvanjev na progi, tako da nisem imela sreče in več nisem mogla narediti. Dobro sem se regenerirala po nastopu na 500 metrov, dobro sem se počutila, na start pa sem šla še bolj 'z glavo' kot na 500 m. Ampak že ko sem se postavila v startni blok, sem vedela, da je pred mano polno vsega in nekako je bilo težko to odmisliti. Potem sem v zadnjih stotih metrih pobrala še en dolg list, ki me je še malo zmotil. Vendar na koncu koncev je zaenkrat dovolj ena kolajna. Ostalo bom pokazala na olimpijskih igrah,« je še povedala slovenska predstavnica, ki se bo v Londonu merila tako na 200 kot na 500 metrov.

Bron z EP in drugo mesto s tekme svetovnega pokala v Poznanu, prav tako na 500-metrski razdalji, sta tako pravšnja spodbuda za olimpijski nastop. »To je bila zadnja tekma pred OI. Letos sem nastopila na dveh tekmah, na obeh osvojila odličje, tako da grem z visokimi cilji tudi v London,« je z odločnim tonom zaključila Ponomarenko Janićeva.

Rok Kuk in Lovro Leban sta bila v kajaku dvosedu na 500 metrov sedma, za stopničkami sta zaostala približno tri sekunde. Zmagala sta Francoza Arnaud Hybois pred Srboma Duškom Stanojevićem in Dejanom Pajićem ter Belorusoma Ramanom Pjatrušenko in Vazimom Mahnevom.

V finalu B na 500 metrov je Tilen Vidovič med kajakaši osvojil sedmo, skupaj pa 16. mesto. Kajakaša Jošta Zakrajška nastop na 5000 metrov čaka ob 16.22.