Štirje slovenski gimnastičarji že v finalu Anadie

Sašo Bertoncelj, Rok Klavora, Teja Belak in Tjaša Kysselef so bili uspešni kvalifikacijah tekme v Anadii.

29. maj 2014 22.24
29. maj 2014 22.35
nedelo

Anadia - Portugalska Anadia ta konec tedna gosti tekmo svetovnega pokala v športni gimnastiki, na kateri so bili v današnjih kvalifikacijah uspešni štirje slovenski predstavniki.

Na konju z ročaji je bil uspešen Sašo Bertoncelj, ki se je z oceno 13,950 kot osmi uvrstil v finale, medtem ko je Luka Kišek osvojil 24. mesto (12,900). Najboljši je bil Kitajec Bo Wang (15,400) pred Madžarom Zoltanom Kallaijem (14,950) in Američanom Alexandrom Naddourjem (14,950).

Tudi na parterju se je v finale uvrstil le eden izmed dveh Slovencev. Rok Klavora je za svoj nastop prejel 14,750 točke in zasedel peto mesto, izpadel je Žiga Šilc z oceno 12,500 (28.). Na prvem mestu je bil Američan Eddie Penev (15,300), drugi je bil Čilenec Enrique Tomas Gonzalez (15,050) in tretji Kolumbijec Jossimar Calvo (15,000).

V finale sta se prebili tudi dve slovenski gimnastičarki na parterju. Teja Belak je z oceno 13,500 zaostala le za Čilenko Martino Castro (13,725), Tjaša Kysselef je napredovala kot osma (13,175).

V jutrišnjih kvalifikacijah bodo nastopili še Mitja Petkovšek, Alen Dimic, Belakova in Adela Šajn, finalni del bo na sporedu v soboto in nedeljo.